Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
krzy wroci na cmentarz komunalny 2 20160913 1476234053

W lipcu tego roku zdemontowany został stary krzyż, stojący w centralnym miejscu cmentarza komunalnego przy ul. F. Chopina w Turku. Krzyż właśnie wrócił na swoje miejsce.


Stary krzyż, stojący na cmentarzu komunalnym w Turku został zdemontowany pod koniec lipca 2016 r. Około dziesięciometrowa konstrukcja, narażona bez przerwy na zmienne warunki atmosferyczne, była w fatalnym stanie technicznym. Wstępnie zakładano, że krzyż przejdzie renowację. Niestety, jego stan nie pozwalał na to. W tej sytuacji wykonany został nowy, modrzewiowy krzyż, na którym zamontowana została nowa pasyjka.

Jak informuje proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, w środę, 14 września, o godz. 15.00, na cmentarzu komunalnym odprawiona zostanie msza w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji nowy krzyż zostanie poświęcony.

Przypomnijmy, że poprzedni krzyż na cmentarzu stał przez 35 lat, a poświecony został 31 maja 1981 r., w dniu pogrzebu Prymasa Polski, Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

{joomplucat:1570 limit=5|columns=5}

Pozostałe aktualności

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące projektu planu ogólnego Gminy Miejskiej Turek wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, które potrwają do 10 kwietnia 2026 r.

Więcej…

XIV Inwazja Morsów w Przykonie

28 lutego 2026 r. nad zbiornikiem w Przykonie odbyła się XIV edycja Inwazji Morsów, imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Morsy Turek, która od lat łączy miłośników zimowych kąpieli. Tegoroczne wydarzenie przebiegało pod hasłem „Rio w Przykonie” i zgromadziło 300 miłośników i sympatyków tej zimnej i mokrej aktywności.

Więcej…

Brak wiedzy czy celowe podburzanie mieszkańców?

W odpowiedzi na artykuł przewodniczącego Koalicji Obywatelskiej w Turku, dotyczący ostatnich zmian w budżecie miasta, chcemy odnieść się do kolejnych kłamstw i manipulacji, jakimi posłużył się autor.

Więcej…