Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
miniaplak

Burmistrz Miasta Turek wraz ze Starostą Tureckim i Wójtem Gminy Turek, zaprasza mieszkańców miasta do udziału w uroczystościach świąt państwowych w dniach 2 i 3 maja 2016 r. Z kolei miejskiej jednostki zapraszają na majówkowe imprezy rekreacyjne.



W dniu 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz święto strażaków z OSP Turek. O godz. 11.30 zaplanowana jest zbiórka przy Domu Strażaka (ul. 3 Maja 8), o godz. 11.45 wyruszy stąd przemarsz uczestników uroczystości na Plac Wojska Polskiego, gdzie w samo południe odbywać się będzie Święto Flagi Narodowej. Tutaj nastąpi m.in. uroczyste podniesienie flagi na maszt.

Z kolei 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpocznie się mszą świętą za Ojczyznę w kościele NSPJ w Turku, o godz. 10.00. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przejdą do parku Konstytucji 3 Maja, gdzie odbędzie się uroczystość patriotyczna. Tutaj złożone zostaną kwiaty przy pomniku Orła Białego, burmistrz Romuald Antosik wygłosi okolicznościowe przemówienie, zaś uczniowie Gimnazjum nr 2 zaprezentują specjalny program artystyczny.

Majówka to nie tylko święta państwowe, ale i festyny rekreacyjne dla mieszkańców. Pierwszy z nich odbywać się będzie 1 maja, od godz. 14.30 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na uczestników zabawy czekać będą atrakcje, z których największą będzie zapewne koncert zespołu Weekend.

Kolejna z imprez rozrywkowych to XXIV Turkowskie Prezentacje Teatrów Ulicznych TURKOSTRADA. Impreza rozpocznie się paradą teatrów i turów od Miejskiego Domu Kultury do parkingu przy „Barbórce”. Tam m.in. rozstrzygnięty zostanie konkurs na przestrzenną figurę tura. Z kolei od godz. 16.00 w parku miejskim im. Żerminy Składkowskiej, odbywać się będzie Rodzinny Piknik Teatralny. Impreza zakończy się około godz. 22.00 na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie widownia obejrzy przedstawienie w wykonaniu Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” z Krakowa.

PLAKAT ŚWIETA


majowka mala

Pozostałe aktualności

Jubileusz 100-lecia „Jedynki”

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku w tym roku obchodzi jubileusz – setną rocznicę istnienia placówki. W piątek, 21 listopada 2025 r. w szkole miała miejsce główna uroczystość obchodów stulecia, podczas której gości zachwycono wspaniałym, urodzinowym widowiskiem.

Więcej…

Umowa na modernizację stadionu podpisana

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku wkrótce rozpocznie modernizację Stadionu 1000-lecia przy ul. Sportowej. Dyrektor OSiR, Krzysztof Kolenda, podpisał umowę na wykonanie pierwszego etapu prac.

Więcej…

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku wzbogaciła się o kabinę wyciszającą SPACE L od firmy MUTE.

Szkoła Podstawowa nr 1 wzbogaciła się o nowoczesną kabinę akustyczną SPACE L przekazaną przez firmę MUTE z Galewa.

Więcej…