Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Resized 20210427 084702 8152

Odkąd zmieniło się prawo, zmieniając zasady naliczania opłat za deszczówkę, wielu mieszkańców zapytuje, dlaczego muszą dwa razy płacić za kanalizację. To powszechny błąd, gdyż wody opadowe nie są i nie mogą być odprowadzane instalacją kanalizacji sanitarnej.

 

Od pewnego czasu zapytują Państwo o kanalizację deszczową, czy jest ona tym samym co ścieki. W związku z tym informujemy, że nie, wody opadowe i roztopowe nie są ściekami. Dlatego też nie są odprowadzane kanalizacją sanitarną do oczyszczalni ścieków. Do odprowadzania wód deszczowych i opadowych służy osobno budowana instalacja, tj. kanalizacja deszczowa. PGKiM posiada 11 podczyszczalni wód deszczowych na terenie miasta Turku. Posiada stosowne pozwolenia wodno-prawne i oczyszcza wody opadowe i roztopowe odprowadzane siecią kanalizacji deszczowej.

Ścieki trafiają do kanalizacji sanitarnej, a wody opadowe do kanalizacji deszczowej. Dlatego niesłuszne są stwierdzenia, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku, na mocy nowelizacji Prawa Wodnego, pobiera od mieszkańców podwójne opłaty za tę samą usługę. Kanalizacja deszczowa i kanalizacja sanitarna to dwie osobne instalacje, niezależnie utrzymywane, budowane i konserwowane. Nie ma tu zatem mowy o tym, aby Państwo podwójnie płacili za korzystanie z tej samej sieci.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o. w Turku

{joomplucat:3002 limit=1|columns=1}

Pozostałe aktualności

Zapraszamy do wypełnienia ankiet

Drodzy Turkowianie, chcemy poznać Wasze zdanie. Dlatego prosimy Was o wypełnienie ankiet o tematyce społecznej.

Więcej…

Konkurs „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta - na tle 100-letnich dziejów Jedynki"

Odbyła się X jubileuszowa edycja Miejsko-gminnego  konkursu czytelniczo-historycznego  pn. „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta - na tle 100-letnich dziejów Jedynki".

Więcej…

Pijemy kranówkę z Turku

Wyniki badań wody z ujęć i wodociągu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku potwierdzają, że można ją pić bez obaw o swoje zdrowie. Dlatego naszej kranówce nadaliśmy lokalną nazwę - Turkowianka, sami ją pijemy i Was również do tego zachęcamy.

Więcej…