Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
wszyscy trzewi kierowcy na kolskiej szosie 3 20160315 2042941954

„Jadę, nie piję" to akcja, którą w dzisiejszy poranek, tj. 15 marca 2016 r., na ul. Kolska Szosa w Turku przeprowadziła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z funkcjonariuszami ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Turku.




Prawie każdy kierowca, jadący między godz. 7.00 a 8.00 ulicą Kolska Szosa, został zatrzymany do kontroli trzeźwości. Kontrolowane były pojazdy poruszające się w obu kierunkach.

Wszyscy skontrolowani, tj. około 200 kierowców, byli trzeźwi. W trakcie akcji członkinie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rozdawały trzeźwym kierowcom okolicznościowe kubki i zestaw ulotek. Ten miły upominek o poranku wzbudzał radość, choć niektórzy zauważali, że kubek mógłby być z kawą... Zatrzymywani kierowcy pozytywnie podchodzili do prowadzących akcję „Jadę, nie piję".

Dzisiejsza akcja na ul. Kolskiej Szosie w ramach programu „Jadę, nie piję", jest po raz drugi wspólnie prowadzona przez komisję i policję.

{joomplucat:1347 limit=7|columns=4}

Pozostałe aktualności

Umowa na modernizację stadionu podpisana

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku wkrótce rozpocznie modernizację Stadionu 1000-lecia przy ul. Sportowej. Dyrektor OSiR, Krzysztof Kolenda, podpisał umowę na wykonanie pierwszego etapu prac.

Więcej…

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku wzbogaciła się o kabinę wyciszającą SPACE L od firmy MUTE.

Szkoła Podstawowa nr 1 wzbogaciła się o nowoczesną kabinę akustyczną SPACE L przekazaną przez firmę MUTE z Galewa.

Więcej…

Szkolenie online „Od raportowania do działania – ESG i system kaucyjny w przedsiębiorstwie

Zapraszamy 26 listopada br.  na bezpłatne szkolenie online pt.: „Od raportowania do działania – ESG i system kaucyjny w przedsiębiorstwie”, organizowanym z myślą o przedsiębiorcach z Wielkopolski Wschodniej.

Więcej…