Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

W dniach od 18-19 października uczniowie klas 1-6 Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku wzięli udział w spotkaniu autorskim ze znanym twórcą książek dla dzieci i młodzieży  Marcinem Pałaszem.

Spotkanie zorganizowała biblioteka szkolna z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmi „Czytamy dla pokoju na świecie”. Książki Marcina Pałasza są tak pełne optymizmu i humoru, że w całości wpisują się w ideę tego święta. Słowa powieściopisarza: „W każdym z Was jest siła, żeby zmieniać świat na lepsze”, mogą stać się dla uczniów życiowym drogowskazem.

Na początku uczniowie poznali wyniki Konkursu czytelniczo-plastycznego pt. „Dobra nasza – czytamy Pałasza”. Prace konkursowe oceniała Komisja w składzie: Aldona Piwońska, Aleksandra Antczak i Elżbieta Nowak. Tytuł Laureata i nagrody książkowe otrzymali  następujący  uczniowie: Mikołaj Jaworski , 1 c, Aleksander Kawalec , 1c, Lilianna Wypych, 1c, Antonia Domińska, 2a, Liliana Kowalska, 2 a, Adrianna  Świtalska, 2a, Nadia Mikowska, 2 b, Weronika Filipiak, 3 a, Zofia Seńko, 3 c. Ponadto Komisja przyznała wyróżnienia, które otrzymali: Wiktoria Pokojowa, 4 c i Aniela Kukulska, 5 c.

Po wręczeniu nagród książkowych p. Marcin opowiadał swoim młodym czytelnikom o tym, jak to się stało, że wybrał zawód pisarza. Uczniowie mieli możliwość poznania historii psa Elfa, który jest bohaterem serii książek pt. Elfomania. Wszystkich słuchaczy ucieszyła wiadomość, że wkrótce ukaże się siódma część jego przygód.

W drugiej części spotkania był czas na pytania do autora, co uczniowie z pewnością wykorzystali w stu procentach, pytając o szczegóły z życia prywatnego, jak i dotyczące jego twórczości. Pisarz, z właściwym sobie poczuciem humoru, odpowiadał wszystkim cierpliwie, zachęcając przy tym swoich młodych słuchaczy do czytania książek.

Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć z pisarzem oraz autografów w jego książkach. Pisarz udzielił również wywiadu uczennicom Szkolnego Koła Filmowego. Wywiad można obejrzeć pod tym linkiem:  https://www.youtube.com/watch?v=oCrkN2UPl-A. Natomiast członkowie kółka dziennikarskiego przygotowali opis tego szczególnego wydarzenia do szkolnej gazety „Kleks”.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021  - 2025. Priorytet 3. W jego realizacji pomogli sponsorzy, którzy po części sfinansowali spotkanie autorskie. Są to: p. Marcin Karolak, Jacek Wzorek i Adrian Poszwa, którym należą się serdeczne podziękowania. Natomiast nagrody konkursowe ufundował Burmistrz Miasta Turku.

 

Materiał nadesłany

 

{joomplucat:3232 limit=9|columns=5}

Pozostałe aktualności

Zapraszamy do wypełnienia ankiet

Drodzy Turkowianie, chcemy poznać Wasze zdanie. Dlatego prosimy Was o wypełnienie ankiet o tematyce społecznej.

Więcej…

Konkurs „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta - na tle 100-letnich dziejów Jedynki"

Odbyła się X jubileuszowa edycja Miejsko-gminnego  konkursu czytelniczo-historycznego  pn. „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta - na tle 100-letnich dziejów Jedynki".

Więcej…

Pijemy kranówkę z Turku

Wyniki badań wody z ujęć i wodociągu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku potwierdzają, że można ją pić bez obaw o swoje zdrowie. Dlatego naszej kranówce nadaliśmy lokalną nazwę - Turkowianka, sami ją pijemy i Was również do tego zachęcamy.

Więcej…