Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

dzien przedszkolaka w ps 8 1 20220921 1206192199

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
Od najmłodszego, aż po starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
W tym dniu dzieci z Przedszkola Nr 8 czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach ruchowych, zabawach z balonami, konkursach i grach zespołowych. Największą atrakcją dnia okazał się pirat z kapitanową, który odwiedził wszystkie grupy przedszkolne i pozował z dziećmi do pamiątkowego zdjęcia.
W swą barwną opowieść o pirackich przygodach nasz gość wplótł kilka słów poświęconych Prawom Najmłodszych. Prawa Dziecka bowiem pod każdą szerokością geograficzną są niezwykle ważne, a obowiązkiem każdego dorosłego jest ich przestrzeganie.
Było wesoło i sympatycznie, nie zabrakło uśmiechu i radości. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

Najlepszego PRZEDSZKOLAKI!
I dziewczyny i chłopaki.
Zdrowia, szczęścia Wam życzymy,
„Sto lat, sto lat” – zanucimy.
Niech Wam zawsze słońce świeci
Cudowności – NASZE DZIECI!

{joomplucat:3210 limit=12|columns=6}

Pozostałe aktualności

Wakacje w Turku – program na lipiec 2025

Warsztaty, gry, zabawy, zawody i wiele innych atrakcji przygotowanych zostało dla młodych mieszkańców Turku na okres wakacji letnich. Na zajęcia zapraszają miejskie jednostki organizacyjne oraz organizacje pozarządowe działające w mieście.

Więcej…

Uwaga na barszcz Sosnowskiego

Na terenie gmin powiatu tureckiego stwierdzono występowanie barszczu Sosnowskiego. Jest to roślina zaliczona do inwazyjnych gatunków obcych (IGO) rozpowszechnionych na szeroką skalę.

Więcej…

Bezpiecznych wakacji dla wszystkich