Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

grze 3 20211130 1969331394

„Jeszcze będzie przepięknie, mimo wszystko” – takie słowa przyświecały twórcom biorącym udział w XXI edycji Konkursu Poetyckiego im. Włodzimierza Pietrzaka. Najlepszych nagrodzono podczas benefisu Lecha Lamenta, który odbył się 28 listopada w siedzibie Stowarzyszenia „Przystań” w Turku.

W konkursie, który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, wzięło udział 60 poetów, którzy nadesłali 180 wierszy. Komisja Konkursowa w składzie – Anna Baśnik i Lech Lament postanowiła przyznać pierwszą nagrodę Ewelinie Kuśka z Jastrzębiej Góry, pierwsze wyróżnienie otrzymała Katarzyna Justyna Zychla z Żar, a drugie wyróżnienie przypadło Eli Galoch z Turku. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w Konkursie.

Materiał prasowy Miejskiej Biblioteki Publicznej

{joomplucat:3100 limit=6|columns=6}

Pozostałe aktualności

Zapraszamy do wypełnienia ankiet

Drodzy Turkowianie, chcemy poznać Wasze zdanie. Dlatego prosimy Was o wypełnienie ankiet o tematyce społecznej.

Więcej…

Konkurs „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta - na tle 100-letnich dziejów Jedynki"

Odbyła się X jubileuszowa edycja Miejsko-gminnego  konkursu czytelniczo-historycznego  pn. „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta - na tle 100-letnich dziejów Jedynki".

Więcej…

Pijemy kranówkę z Turku

Wyniki badań wody z ujęć i wodociągu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku potwierdzają, że można ją pić bez obaw o swoje zdrowie. Dlatego naszej kranówce nadaliśmy lokalną nazwę - Turkowianka, sami ją pijemy i Was również do tego zachęcamy.

Więcej…