Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

mbpwarsztat 7 20211104 1728270375

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku rozpoczęła w tym roku realizację zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście”, na które otrzymała dofinansowanie z BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Obok ciekawych projektów edukacyjno-animacyjnych organizowanych w partnerstwie dla mieszkańców, bibliotece udało się zrealizować cykl inspirujących szkoleń dla pracowników instytucji oraz przedstawicieli partnerów.

Szkolenia to jeden z istotniejszych filarów BLISKO, dlatego też turkowska biblioteka zaplanowała i zrealizowała szereg inspirujących spotkań warsztatowych, służących podnoszeniu kompetencji i nabywaniu nowych umiejętności.


Pracownicy biblioteki oraz przedstawiciele partnerskich instytucji i stowarzyszeń wzięli udział, między innymi, w cyklu szkoleń dotyczący tworzenia gier mobilnych, jako formy zaangażowania społeczności lokalnej i dotarcia do nowych grup odbiorców. Na wstępnym szkoleniu on-line, uczestnicy dowiedzieli się jak wykorzystywać gry i ich elementy na polu działań animujących czytelnictwo oraz kulturę, a także w obrębie edukacji. Następnie przyszedł czas na działania warsztatowe, podczas których, uczyli się korzystać z konkretnych narzędzi do tworzenia gier. W efekcie po 21 godzinach szkoleniowych grupie warsztatowej udało się stworzyć mobilną grę miejską pt „Tajemnica zagonionych wersetów”, w którą zagrać mogli mieszkańcy miasta.


Kolejne szkolenie zrealizowane w ramach Zadania dotyczyło diagnozowania potrzeb lokalnej społeczności. W trakcie warsztatów szkoleniowych uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób dostosowywać realizowane w ramach projektu działania do potrzeb i kontekstu społecznego także nabyli umiejętności związanych z badaniem responsywności działań🧐, badaniem publiczności i zastosowaniem różnych narzędzi badawczych.


Ostatnia część szkoleń poświęcana była budowaniu projektów kulturalnych, podczas których uczestnicy warsztatów mieli możliwość nabywać umiejętność w terenie, rozmawiając z lokalną społecznością.


W sumie udało się przeszkolić 17 osób w trakcie 36 godzin szkoleniowych.


Szkolenia dla pracowników biblioteki oraz przedstawicieli partnerów są częścią Zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

Materiał prasowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku

{joomplucat:3082 limit=10|columns=5}

Pozostałe aktualności

Nowa siedziba Urzędu Stanu Cywilnego w Turku

Obsługa interesantów odbywać się będzie w nowej siedzibie w budynku przy ul. Kaliskiej 59 w pok. 112, 117 i 118.

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowych w otwartych konkursach ofert

Burmistrz Miasta Turku zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych lub podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego do udziału w pracach komisji konkursowych w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych w roku 2025

Więcej…

Kolor, błysk, po prostu kicz czyli bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych

Kicz party to tematyka VII Balu Karnawałowego dla osób niepełnosprawnych, który odbył się w niedzielę 2 lutego 2025 r. w Miejskim Domu Kultury w Turku.

Więcej…