Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
Miranda wystawa

W piątek, 6 października 2017 r. o godzinie 18.00, w Muzeum Miasta Turku odbędzie się wernisaż wystawy pt.: „Miranda dawniej i dzisiaj”. Wystawa zorganizowana w 65. rocznicę istnienia tego jakże ważnego zakładu pracy, w którym znalazło zatrudnienie wielu turkowian.

Na wystawę składają się liczne fotografie sięgające okresu budowy zakładu, jak i obraz dzisiejszy. Zgromadzone zostały także inne obiekty świadczące o bardzo zróżnicowanej produkcji. Te 65 lat istnienia Mirandy, to również historia ludzi pracujących przez ten okres, którzy wpłynęli na dzisiejszy wizerunek zakładu.

Wszystkich zainteresowanych wystawą serdecznie zapraszamy w piątek, 6 października 2017 r. do Muzeum w Turku.

Pozostałe aktualności

Nowa siedziba Urzędu Stanu Cywilnego w Turku

Obsługa interesantów odbywać się będzie w nowej siedzibie w budynku przy ul. Kaliskiej 59 w pok. 112, 117 i 118.

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowych w otwartych konkursach ofert

Burmistrz Miasta Turku zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych lub podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego do udziału w pracach komisji konkursowych w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych w roku 2025

Więcej…

Kolor, błysk, po prostu kicz czyli bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych

Kicz party to tematyka VII Balu Karnawałowego dla osób niepełnosprawnych, który odbył się w niedzielę 2 lutego 2025 r. w Miejskim Domu Kultury w Turku.

Więcej…