Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
zapustnicy symbolem koca karnawau 6 20160215 1768951771

Wtorek, przed środą popielcową kończy okres karnawału. To tak zwane zapusty, które na niektórych wsiach obchodzone są jeszcze zgodnie z dawną tradycją. I taka właśnie grupa przebierańców dotarła dziś z OSP Dziadowice (gmina Malanów) do Turku.



Panowie przebrali się w kolorowe stroje i roztańczoną grupą odwiedzili dziś Urząd Miejski w Turku. W tej wesołej gromadzie można było zobaczyć diabła, babę, Cygana, chochoła, śmierć z kosą, księdza, kominiarza i dziada. Przebierańcy w rytmach skocznej muzyki przeszli korytarze urzędu, zatrzymując się na chwilę tu i ówdzie. W urzędowym holu grali i tańczyli oraz rozdawali cukierki.

Wizyta była krótka, ale uświadomiła wszystkim, że od jutra czas postu.

{joomplucat:1310 limit=6|columns=3}

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na bezpłatne webinarium dla przedsiębiorców z Wielkopolski!

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Koninie zaprasza na webinarium „Instrumenty zwrotne dla przedsiębiorców w Wielkopolsce”.

Więcej…

Nowa strefa wolna od dymu

Rada Miejska Turku uchwaliła kolejną w mieście strefę wolną od dymu. Tym razem zakaz palenia obejmuje ulicę Milewskiego po obu stronach, na odcinku od skrzyżowania z ul. 3 Maja i Chopina do ronda Sera Turek.

Więcej…

Kosmiczna lekcja ze Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim

8 lipca Sławosz Uznański-Wiśniewski połączy się z polskimi dziećmi i młodzieżą w ramach programu edukacyjnego współtowarzyszącego misji IGNIS.

Więcej…