zdrowym jedzeniem i pokazem talentow powitali wiosn 8 20160323 1051086464

21 marca, z okazji pierwszego dnia wiosny, w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku, przygotowano wiele atrakcji, aby ten dzień był wesoły, kolorowy, a każdemu dopisywał dobry apetyt.

Uczniowie z klas 4-6 wspólnie przygotowywali drugie śniadanie z zachowaniem nowych norm żywienia. Powstały kolorowe, piękne stoliki, zastawione smacznymi i zdrowymi daniami. Podczas przygotowań uczniowie zapoznali się również ze składnikami odżywczymi, witaminami i minerałami, zawartymi w różnych potrawach.
Ponadto tego dnia do szkoły przyszli ubrani w wiosenne kolory, wcześniej wylosowane na zebraniu samorządu uczniowskiego. Przygotowane śniadania oraz przebrania uczniów oceniła komisja, a przyznane punkty będą zaliczone do całorocznego konkursu „Aktywna Klasa".

Natomiast dla uczniów klas 1-3 przygotowano show „Mam talent". Chętni prezentowali własne talenty z różnych dziedzin. Gospodarzami imprezy byli uczniowie klasy 3c i 2d. Wokalne talenty zaprezentowali następujący artyści: Marta Cieślak i Wanesa Wojciechowska (1d), Gabrysia Tyczyńska (1e ), Wiktoria Pacześna, Wiktoria Zefirjan, Nikola Koperska, Nadia Zawilska i Michalina Nowak (2c), Patrycja Goździkiewicz, Klaudia Kupińska, Aleksandra Smolińska i Olga Knera (3a), Nina Graczyk (3b), Paula Biskup (3c), Michał Rychter (3d), uczniowie z kl. 2d wystąpili grupowo. Tańcem grupowym popisali się uczniowie z klas 2d i 3d: Kasia Wardzińska, Ola Ślusarek, Iga Chojnacka, Roksana Kaźmierczak. Ponadto indywidualne układy taneczne zademonstrowały: Antonina Sawicka (3a) oraz Zuzanna Tyczyńska i Gabriela Szymczak (3c). Talent recytatorski pokazała Julia Kucharska z kl. 2a. Grą na instrumentach pochwalili się uczniowie: Oliwia Siwek (1b), Ilona Linka (1e), Emil Kubiak i Julia Kujawa (2b). Z zainteresowaniem obserwowano pokazy sztuk walk w wykonaniu uczennic kl. 3c: Patrycji Będkowskiej i Gabrieli Maciejewskiej. Natomiast pokaz judo zaprezentowali uczniowie: Nikodem Chrostek, Mateusz Kaszyński, Wojciech Ślusarski i Antoni Wojtczak z kl. 2 b oraz Kajetan Gargula i Oliwier Szczesiak z kl. 3d. Nie zabrakło wśród szkolnych talentów iluzjonistów, czyli Igora i Maksa Krysztoforskich z kl. 3a. Młodych artystów zapowiadali uczniowie, którzy wykazali się talentem konferansjerskim: Maja Walas (2d), Nina Misiek i Olaf Dzieran (3c).

Podczas show panowała radosna atmosfera. Uczniowie dopingowali występy swoich koleżanek i kolegów. Wszyscy mali artyści zostali zwycięzcami, a za występ otrzymali słodkie upominki.