wiosna w gimnazjum nr 1 3 20160322 1688287986

Dzień wiosny – często zwany jest także dniem wagarowicza. W Gimnazjum nr 1 to jednak nie uczniowie, lecz nauczyciele pozwolili sobie na małe wagary. Odeszli do biurek, tablic i dzienników, by tak jak i uczniowie, dobrze bawić się w tym wyjątkowym dniu.

Pod kierunkiem reżysera – anglistki Izabeli Mięksiak, belfrowie przemienili się w aktorów uwspółcześnionej wersji bajki pt. „O Kopciuszku, który nie chciał zostać celebrytką". W tytułową bohaterkę wcieliła się Katarzyna Szymańska, rolę wyjątkowego księcia odegrał Waldemar Staszak, natomiast złą macochę Celebrycką – Jolanta Ochapska. Bajka miała bardzo aktualny morał: „Dziewczyno, chłopaku, zamiast garbić się przy komputerze, tańcz, śpiewaj, baw się i idź poszukać wiosny w plenerze!". Przedstawienie o Kopciuszku to już kolejny spektakl przygotowany przez nauczycieli dla gimnazjalistów. W latach wcześniejszych pedagodzy wcielali się w bohaterów znanych z opowieści o Czerwonym Kapturku, Śpiącej Królewnie i Śpiącym Królewiczu.

Po spektaklu, który wzbudził wiele radości i pozytywnych emocji uczniowie „Jedynki" zgodnie z przesłaniem sztuki zorganizowali fotograficzne łowy wiosny i jej zwiastunów. W tym dniu gimnazjaliści poznali także bogatą ofertę zajęć stowarzyszenia „Przystań", a reprezentacje wszystkich klas rywalizowały w konkursie „Świat antyczny". Tak zorganizowany czas był przyjemnością dla uczniów, jak i ich nauczycieli, o czym świadczy choćby w wyjątkowo wysoka frekwencja gimnazjalistów w szkole.