dzie kobiet w gimnazjum nr 1 2 20160311 1169970969

Jak co roku w Gimnazjum nr 1 w Turku uczczono Dzień Kobiet – święto wszystkich pań, którego namiastkę, tzw. Matronalia, obchodzono już w starożytnym Rzymie.

Tego dnia gimnazjaliści obdarowali swoich pedagogów bukietami kwiatów i życzeń. Natomiast specjalnym prezentem dla płci pięknej był koncert w wykonaniu utalentowanych gimnazjalistów: Doriana Drzewieckiego, Kajetana Kubeckiego, Kacpra Zająca, Oli Winiarskiej i Michała Chojnackiego, którzy podczas przerw w holu szkolnym zaprezentowali muzyczną laurkę, grając na instrumentach i śpiewając utwory dedykowane wszystkim paniom i dziewczętom.