sprawdzali swoj wiedz o wielkopolsce 4 20160225 1571421621

W Szkole Podstawowej nr 1 w Turku odbył się Etap Powiatowy XX Jubileuszowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Honorowy patronat nad uroczystością objęli: Starosta Turecki, Burmistrz Miasta Turku i Dyrektor SP nr 1. W szranki stanęło 39 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu tureckiego, podzielonych na kategorie wiekowe.

Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 1 była organizatorem eliminacji powiatowych w powiecie tureckim. Celem Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce jest przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu, jego historii i tradycji.

Przybyłych gości witali uczniowie w strojach stylizowanych na X wiek - czasy Mieszka I. Ponieważ nowym elementem w zakresie materiału był temat chrztu Polski, okoliczności jego przyjęcia oraz bohaterowie tych wydarzeń, uczniowie klasy 5c zaprezentowały mini sztukę „Zaprowadzenie chrześcijaństwa".

Część oficjalna zakończyła się wręczeniem wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowych dyplomów oraz upominków i nagród.

-Uczestnicy konkursu, zainteresowani poznaniem historii, przyrody, a nawet gwary swojego regionu, poszerzali wiedzę, uczestnicząc w zajęciach kółka historycznego, pieszych i rowerowych wycieczkach po najbliższej okolicy, spotkaniach z ciekawymi ludźmi i lekcjach muzealnych. Wielu z nich stało się prawdziwymi ekspertami w dziedzinie wiedzy o Małej Ojczyźnie. Dzieci jednocześnie uczą się szacunku i dumy ze swojej małej ojczyzny – Wielkopolski - powiedziała Bożena Mielczarek nauczycielka historii.
Oficjalne wyniki konkursu będą znane za tydzień.