ferie z robotami 1 20160128 1021870305

Od poniedziałku, 25 stycznia 2016 roku, codziennie 40 dzieciaków z Turku bierze udział w zajęciach z robotyki, zorganizowanych przez Burmistrza Miasta Turku, we współpracy z TwójRobot.pl Konin.

Zajęcia zorganizowane zostały dla młodych turkowian w wieku od 6 do 13 lat. Odbywają się codziennie, od godz. 9.00 do 12.00 w Muzeum Miasta Turku. Dzieciaki podzielone zostały na dwie grupy: młodszą z 6- i 7-latkami i starszą w wieku od 8 do 13 lat.

W trakcie warsztatów dzieciaki składają prawdziwe roboty, którym najpierw ustalają zadanie, a później programują je, aby ich roboty wykonały swoje zadanie. Zajęcia mają w sobie element rywalizacji. Uczestnicy podzieleni są na drużyny, a ich roboty dostają punkty za wykonanie zadania bądź pokonanie innego robota. W ten sposób roboty wykonane podczas ferii m.in. grały w piłkę nożną, zrzucały piramidę z kubeczków na czas, czy przewoziły klocek na polu Minecraft.

-Najbardziej podoba mi się to, jak roboty jeżdżą i wykonują różne zadania, które im zaprogramujemy – mówi jeden z uczestników zajęć, a inny dodaje: -Robotyka jest super. To są moje najlepsze ferie.

Robotyka po raz pierwszy gości podczas ferii zimowych w Turku. Warsztaty są dla dzieci bezpłatne, finansowane z budżetu Gminy Miejskiej Turek.
Zajęcia z robotyki poza feriami szkolnymi odbywają się regularnie w Szkole Podstawowej nr 4.