teatralny poranek w gimnazjum nr 2 w turku 4 20160108 1286896795
7 stycznia 2016 r. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku obejrzeli komedię Moliera „Skąpiec" w interpretacji Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku.

Spektakl nawiązywał do idei komedii dell'arte, troje aktorów występowało w maskach i charakterystycznych kostiumach, a ich pełna ekspresji gra zwracała uwagę widzów.
Poranne przedstawienie umożliwiło trzecioklasistom przypomnienie najważniejszych wątków lektury, natomiast gimnazjalistom, którzy dopiero rozpoczną jej omawianie, z pewnością ułatwi kontakt z twórczością Moliera.