English German Polish

MBP 1
Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zachęca do zakupu publikacji „Julek i jego odwaga”. Wydana przez biblioteczne wydawnictwo książka to efekt projektu utworzonego na potrzeby pomocy Julkowi Komajdzie, małemu bohaterowi który walczył z potężnym wrogiem i co najważniejsze, zwyciężył.


„Julek i jego odwaga” to niewielka książeczka, zaledwie kilkunastostronicowa, z ubogą ilością ilustracji. Jednak to nie jej obojętność i szata graficzna są tu ważne, ale zawartość i ludzie, którzy jej wnętrze stworzyli. A są to: Jarosław Klonowski, Kinga Górska, Paula Kubicz-Grzybek, Milena Nockowska-Bernadziak, Julita Polipowska, Karolina Frątczak i Filip Boliński. To dzięki nim i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku, możecie dziś te książkę trzymać w swoich rękach.

Wszystko zaczęło się od szeregu licytacji, które wspomóc miała zbiórkę pieniędzy na leczenie Juliana Komajdy, małego chłopca mierzącego się z potężnym wrogiem, jakim jest Neuroblastoma. Wśród przeróżnego rodzaju towarów i usług, oferowanych przez darczyńców, pojawiła się propozycja warsztatów literackich, których organizacji podjął się Jarosław Klonowski wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Turku. Tym sposobem znalazło się pięć niesamowitych kobiet, które wspólnie, pod okiem pomysłodawcy, stworzyły „Julka i jego odwagę”.


Kinga Górska, Paula Kubicz-Grzybek, Milena Nockowska-Bernadziak, Julita Polipowska i Magdalena Misiak napisały historię Julką i jego niesamowitej walki z ciężką chorobą, przerabiając ją we wzruszającą, pełną metaforycznych odnośników bajkę o odwadze, heroicznej walce i dobru, które zawsze zwycięża.


„Dziś Julek ma się dobrze, zły czas prysł i może w końcu cieszyć się swoim dzieciństwem. Lecz na świecie istnieje wielu rycerzy i księżniczek, które z podobna odwagą zmagają się ze złem, wobec którego Sauron i Voldemort to przedszkolaki. Niech książka ta posłuży im jako Księga Miłości, Nadziei i Mocy. ” – tak we wstępie publikacje podsumowuje Jarosław Klonowski.


Choć etap twórczy trwał długo, po drodze zdarzały się problemy ze składem, ostatecznie książkę udało się wydać Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku. W ostatnim czasie odbyło się podsumowanie projektu, wręczenie egzemplarzy autorskich oraz przekazanie książek Julkowi i jego rodzinie.


Dziś książka może trafić także w wasze ręce. Wszystkich zainteresowanych nabyciem książki zapraszamy do Wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, ul. Dworcowa 5. Koszt zakupu to jedyne 5 zł.

Materiał prasowy MBP w Turku.

MBP 2

Kalendarz Wydarzeń

Grudzień 2020
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Znajdź nas!

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: poczta@miastoturek.pl
Turecki Inkubator Przedsiębiorczości
tel. 63 222 38 81, e-mail: invest@miastoturek.pl