segregacja

Do mieszkańców Turku zostanie wysłana DEKLARACJA DO-1 o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dotycząca nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.
Na terenie zabudowy jednorodzinnej Wykonawca, czyli Przedsiębiorstwo odbierające odpady komunalne, wyposaży bezpłatnie właścicieli nieruchomości zamieszkałych w worki do selektywnej zbiórki odpadów oraz na wniosek właściciela - w pojemniki na odpady niesegregowane (zmieszane).

Na terenie zabudowy wielorodzinnej (bloki) Wykonawca wyposaży bezpłatnie właścicieli nieruchomości zamieszkałych w pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz pojemniki do niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, które zostaną ustawione w tzw. gniazdach, w których znajdować się będą 4 pojemniki.

System Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Turku nie obejmuje odpadów powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej, nawet jeżeli jest ona prowadzona w miejscu zamieszkania.
Wynika to z tego, iż system nie obejmuje nieruchomości niezamieszkałych, tzn. nieruchomości, które przeznaczone są do innej działalności niż mieszkalna, a więc służą działalności użytkowej (gospodarczej, społecznej, publicznej).
Na terenie tego rodzaju nieruchomości niezamieszkałych, które służą do ww. działalności użytkowej, obowiązują dotychczasowe umowy na wywóz stałych odpadów komunalnych. W tym zakresie od dnia 1 lipca 2013 r. nie będzie żadnych zmian.

Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Turku w Wydziale Gospodarki Odpadami, w pokojach nr 108-110 lub pod nr tel. 63 289-61-76, 63 289-61-77, 63 289-61-78.

Burmistrz Miasta Turku
/-/ Zdzisław Czapla