
Jak się okazuje w każdy wiek jest dobry na naukę języka angielskiego. W Turku właśnie zaczęły się zajęcia „Angielski dla seniora", prowadzone w Klubie Seniora „Promyk".
Seniorzy równie skutecznie jak młodzi mogą uczyć się języków obcych. Co więcej, najnowsze badania dowiodły, że szczególnie w zakresie słownictwa i struktury języka dorośli podczas nauki są lepsi niż dzieci. Padł więc ostatni mit i stereotyp zgodnie z którym dojrzały wiek wiąże się z trudnościami w przyswajaniu nowej wiedzy. Seniorzy z Klubu Seniora Promyk są tego najlepszym przykładem. W dniu 27 lutego odbyły się pierwsze zajęcia „Angielski dla seniora" przygotowane specjalnie z myślą o osobach powyżej 50 roku życia. Zajęcia mają na celu nauczenie typowych zwrotów i słówek niezbędnych do swobodnego komunikowania się. Seniorzy uczą się słownictwa i gramatyki na poziomie podstawowym, dodatkowo doskonalą wymowę poprzez zapamiętywanie gotowych wzorców komunikacyjnych. Ponadto dla seniorów jest to świetna lekcja ćwiczenia pamięci, która w podeszłym wieku jest wręcz wskazana. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach dziesięcioosobowych.
–Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy możliwość doświadczyć czegoś nowego. Chcemy się uczyć angielskiego, na naukę nigdy nie jest za późno. Uczymy się przede wszystkim komunikowania i przydatnych np. w podróży zwrotów i wyrażeń, a marzenia o wyjazdach za granicę i pierwsze sukcesy stają się najlepszą motywacją do dalszej nauki - mówią uczestnicy zajęć.
Sukcesy w nauczaniu języka przychodzą zawsze, jeśli nauczyciel pamięta, że nauczanie osób starszych powinno stanowić przyjemne doświadczenie, a na pewno takowym jest dla naszej wolontariuszki, która prowadzi zajęcia nieodpłatnie.
W środowe popołudnie, 27 lutego, seniorzy mieli również okazję uczestniczyć w pogadance prowadzonej przez policjanta Komendy Powiatowej Policji w Turku na temat bezpieczeństwa na co dzień. Omówiono zasady bezpiecznego poruszania się na drogach oraz o konieczności używania elementów odblaskowych. Poruszono temat zagrożeń przestępstwami, których ofiarą padają najczęściej ludzie starsi. Są to m.in. kradzieże "na wnuczka", kradzieże mieszkaniowe dokonywane pod pretekstem sprzedaży różnorakich przedmiotów w miejscu zamieszkania, a także wyłudzanie pieniędzy przy sprzedaży dekoderów do odbioru telewizji cyfrowej. Seniorzy zadawali funkcjonariuszowi wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa i jak chronić się, by nie stać się ofiarą przestępstwa.
{joomplucat:94 limit=2}
{joomplucat:94 limit=2}