23 czerwca br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyła się uroczysta gala podsumowująca wojewódzki konkurs ekologiczny pn. „Cztery pory roku z OZE” dla uczniów klas IV–VI szkół podstawowych, zorganizowany w ramach Wielkopolskich Dni Energii 2026 przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Nagrody przyznano w pięciu subregionach: kaliskim, konińskim, leszczyńskim, pilskim i poznańskim.
Uczennica Szkoły Podsawowej nr 5 Natalia Płoszka została laureatką wojewódzkiego konkursu ekologicznego pn. „Cztery pory roku z OZE” w subregionie konińskim. Jej opiekunem była nauczycielka przyrody Małgorzata Dziurdzińska. Natalia w plastyczny sposób przedstawiła wykorzystanie instalacji odnawialnych źródeł energii na tle scenerii czterech pór roku: wiosny, lata, jesieni i zimy.
Podczas uroczystości wicemarszałek Krzysztof Grabowski podkreślał, jak ważne jest upowszechnianie wiedzy o odnawialnych źródłach energii wśród młodych ludzi. Wyraził również uznanie dla pomysłowości i kreatywności uczestników konkursu.
Niezwykłym przeżyciem dla uczennicy było odebranie nagrody głównej – roweru młodzieżowego – oraz dyplomu i słodkich upominków. Podczas uroczystości Natalii towarzyszyli rodzice oraz młodszy brat, którzy dzielili z nią radość z odniesionego sukcesu.
Ponadto szkołom, których uczniowie zostali laureatami konkursu, przyznano nagrody pieniężne. Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF w Turku otrzymała z tego tytułu nagrodę w wysokości 1500 zł.
Serdeczne gratulacje Natalii za osiągnięty sukces oraz podziękowania za pomysłowość i zaangażowanie składają Dyrekcja Szkoły oraz opiekun konkursu – Małgorzata Dziurdzińska.












