Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Polacy mają kilka okazji do świętowania w dniu 15 sierpnia. W związku z tym, że jest to dzień wolny od pracy, zaprosiliśmy mieszkańców Turku naszego parku miejskiego na festyn rodzinny.

Rozpoczął się on od wręczenia przez Burmistrza Miasta Turku Romualda Antosika pamiątkowych medali i pucharów młodym piłkarzom z drużyn z Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego „Tur 1921” Turek oraz z Akademii Piłkarskiego Rozwoju „Lampart” Turek, którzy od rana brali udział w Turnieju Piłki Nożnej na Stadionie 1000-lecia.

Niebywałą atrakcją była ekspozycja Pucharu Lecha Poznań w ramach akcji #mistrzowienalandach. Kibice biało-niebieskich chętnie fotografowali się z trofeum zdobytym przez ich ulubioną drużynę.

Scena naszego amfiteatru była okazją do zaprezentowania talentów przez solistów i grupy muzyczne w formule "open stage". Następnie odbyło się dziecięce disco i dyskoteka w stylu lat 80-tych i 90-tych.

Mieszkańcy mogli aktywnie i kreatywnie spędzić czas na specjalnie przygotowanych stosikach. Nie zabrakło dmuchawców, waty cukrowej, lodów i kolorowych balonów.

Wieczór zakończył się tanecznie – dziecięcym disco i dyskoteką w stylu lat 80-tych i 90-tych.

Dziękujemy za przygotowanie stoisk Miejskiemu Muzeum, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Miejskiemu Domu Kultury, Miejsko-Gminnemu Klubowi Sportowemu „Tur 1921” Turek.

O dobrą zabawę również nasi wolontariusze z Centrum Wolontariatu, a gastronomicznie zadbali o mieszkańców strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej serwując pyszną kiełbaskę z grilla.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

1 1
1 2
1 3
1 4
1 5
1 6
1 7
1 8
1 9
1 10
1 11
2 1
2 2
2 3
2 4
2 5
2 6
2 7
2 8
2 9
2 10
3 1
3 2
3 3
img_7415
img_7416
img_7417
img_7418
img_7420
img_7441
img_7443
img_7445
img_7449
img_7451
img_7453
img_7455
img_7463
img_7468
img_7474
img_7479
img_7484
img_7485
img_7488
img_7493
img_7496
img_7498
img_7503
img_7505
img_7507
img_7511
img_7514

Pozostałe aktualności

Kartka z ekokalendarza – 17 czerwca Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą

Najbardziej plastycznym opisem wody jest opis pragnienia – to poetyckie stwierdzenie Tadeusza Różewicza ukazuje, iż brak czegoś pozwala najsilniej wyobrazić sobie  i docenić wartość tej rzeczy. W przypadku suszy powyższy aforyzm rozumiemy dosłownie.  Spragniona Ziemia.

Więcej…

Nabór na stanowisko Dyrektora MOPS w Turku

Burmistrz Miasta Turku ogłosił nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku. Poszukiwany jest kandydat posiadający odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie zawodowe oraz kompetencje niezbędne do kierowania jednostką realizującą zadania z zakresu pomocy społecznej.

Osoby zainteresowane udziałem w naborze mogą zapoznać się ze szczegółowymi wymaganiami, zakresem obowiąz

Więcej…

Bal Ósmoklasisty w SP1

Dla uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku był to jeden z ostatnich wspólnych wieczorów przed rozpoczęciem nowego etapu edukacji. 12 czerwca odbył się Bal Ósmoklasisty, będący symbolicznym podsumowaniem ośmiu lat nauki, przyjaźni i wspólnych doświadczeń.

Więcej…