Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

26 lutego dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały w Turku przeniosły się do prehistorycznego świata, świętując Dzień Dinozaura.


W przedszkolu to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością, bo dzieci uwielbiają dinozaury. Już od rana oglądały przyniesione przez siebie zabawki - dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. W salach pojawiły się tyranozaury, triceratopsy czy diplodoki. Przed obiadem wszyscy przenieśli się w prehistoryczny świat za sprawą przygotowanej na tę okazję prezentacji multimedialnej, dzięki której można było zobaczyć, jak wyglądały i żyły dinozaury, jak się poruszały i jakie mogły wydawać dźwięki. Dzieci dowiedziały się też kim jest paleontolog i czym się zajmuje. Rozwijały swoje umiejętności matematyczne oraz uczestniczyły w szeregu dino - zabaw takich jak: chodzenie po śladach dinozaurów, wspólny taniec z Dinusiem oraz wykonanie opasek.

Dzień Dinozaura upłynął w przedszkolu na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu
i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.

Materiał nadesłany

 

 

 

 

20240226_113511
20240226_114945
20240226_125453
img-20240226-wa0057
img-20240226-wa0069
img-20240226-wa0072
img-20240226-wa0086

Pozostałe aktualności

Kartka z ekokalendarza – 17 czerwca Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą

Najbardziej plastycznym opisem wody jest opis pragnienia – to poetyckie stwierdzenie Tadeusza Różewicza ukazuje, iż brak czegoś pozwala najsilniej wyobrazić sobie  i docenić wartość tej rzeczy. W przypadku suszy powyższy aforyzm rozumiemy dosłownie.  Spragniona Ziemia.

Więcej…

Nabór na stanowisko Dyrektora MOPS w Turku

Burmistrz Miasta Turku ogłosił nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku. Poszukiwany jest kandydat posiadający odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie zawodowe oraz kompetencje niezbędne do kierowania jednostką realizującą zadania z zakresu pomocy społecznej.

Osoby zainteresowane udziałem w naborze mogą zapoznać się ze szczegółowymi wymaganiami, zakresem obowiąz

Więcej…

Bal Ósmoklasisty w SP1

Dla uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku był to jeden z ostatnich wspólnych wieczorów przed rozpoczęciem nowego etapu edukacji. 12 czerwca odbył się Bal Ósmoklasisty, będący symbolicznym podsumowaniem ośmiu lat nauki, przyjaźni i wspólnych doświadczeń.

Więcej…