Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

w10

Burmistrz Turku zaprosił do swojego gabinetu tegoroczne maturzystki i jednocześnie wolontariuszki w Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku.

Spotkanie burmistrza Romualda Antosika z wolontariuszkami oraz Beatą Pacławską - koordynatorką pracy wolontariuszy w Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych MOPS w Turku i Elżbietą Piąstką - Zastępcą Dyrektora MOSP w Turku, miało miejsce dzisiaj, tj. 27 kwietnia 2022 r. Na tę okazję przygotowany został specjalny tort, którym poczęstowano gości z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych. Były też podziękowania za udział w licznych akcjach charytatywnych w ostatnich latach, za pomoc osobom potrzebującym, za zaangażowanie w organizacji wydarzeń dla mieszkańców. Pomimo licznych obowiązków związanych ze szkołą i przygotowaniem do matury, wolontariuszki chętnie pomagały innym i znajdowały czas na pracę na rzecz turkowian.


Za to ogromne zaangażowanie burmistrz Antosik dziękował wolontariuszkom. Dziewczyny zaś obiecały burmistrzowi, że po studiach wrócą do Turku, a w przerwach od nauki być może nawet powrócą do wolontariatu.


Wolontariuszkami i jednocześnie tegorocznymi maturzystkami są: Aleksandra Dróżdż, Justyna Bilkowska, Katarzyna Pawlicka, Alicja Król, Justyna Calak, Kinga Jesiołowska, Julia Krysztoforska, Karolina Żak, Natalia Król, Weronika Dziamara, Natalia Lament, Wiktoria Zakrzewska i Aleksandra Kończak. Wszystkim burmistrz Romuald Antosik życzył powodzenia na egzaminie maturalnym oraz realizacji pięknych planów, o których rozmawiano podczas spotkania.

w1

w2

w3

w4

w5

w6

w7

w8

w9

w10

Pozostałe aktualności

Kartka z ekokalendarza – 17 czerwca Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą

Najbardziej plastycznym opisem wody jest opis pragnienia – to poetyckie stwierdzenie Tadeusza Różewicza ukazuje, iż brak czegoś pozwala najsilniej wyobrazić sobie  i docenić wartość tej rzeczy. W przypadku suszy powyższy aforyzm rozumiemy dosłownie.  Spragniona Ziemia.

Więcej…

Nabór na stanowisko Dyrektora MOPS w Turku

Burmistrz Miasta Turku ogłosił nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku. Poszukiwany jest kandydat posiadający odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie zawodowe oraz kompetencje niezbędne do kierowania jednostką realizującą zadania z zakresu pomocy społecznej.

Osoby zainteresowane udziałem w naborze mogą zapoznać się ze szczegółowymi wymaganiami, zakresem obowiąz

Więcej…

Bal Ósmoklasisty w SP1

Dla uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku był to jeden z ostatnich wspólnych wieczorów przed rozpoczęciem nowego etapu edukacji. 12 czerwca odbył się Bal Ósmoklasisty, będący symbolicznym podsumowaniem ośmiu lat nauki, przyjaźni i wspólnych doświadczeń.

Więcej…