Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

szczepienia dla seniorów
Burmistrz Miasta Turek każdego roku prowadzi program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców Turku powyżej 65 roku. Seniorzy chętnie korzystają z tych szczepień profilaktycznych. Jednak w tym roku może się zdarzyć tak, że nie zostaną zaszczepieni.

Miasto na szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie zabezpieczyło 36 tys. zł. Szczepienia miały odbywać się w trzech turkowskich przychodniach lekarskich, których pacjentami są m.in. turkowianie powyżej 65 roku życia: Medicus przy ul. Dąbrowskiego, Rodamed przy ul. Korytkowskiej i Medyk przy ul. Armii Krajowej. Każda z wymienionych przychodni za szczepienie seniorów miała otrzymać po 12 tys. zł.
Starsi turkowianie chcą się szczepić przeciwko grypie, pytają o szczepienia w przychodniach, ale niestety odchodzą z przysłowiowym kwitkiem. Przychodnie nie są w stanie zakupić dla nich szczepionek, których brakuje w hurtowniach. Nie ma ich także w aptekach.
Pomimo, że Miasto wspólnie z przychodniami lekarskimi są gotowe szczepić seniorów, to przeszkodą jest problem, który występuje w całym kraju, czyli brak szczepionek. Jeżeli nie uda się zakupić szczepionek, byłby to pierwszy rok, w którym nie odbyłyby się szczepienia na grypę dla turkowian powyżej 65 roku życia.

Pozostałe aktualności

Kartka z ekokalendarza – 17 czerwca Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą

Najbardziej plastycznym opisem wody jest opis pragnienia – to poetyckie stwierdzenie Tadeusza Różewicza ukazuje, iż brak czegoś pozwala najsilniej wyobrazić sobie  i docenić wartość tej rzeczy. W przypadku suszy powyższy aforyzm rozumiemy dosłownie.  Spragniona Ziemia.

Więcej…

Nabór na stanowisko Dyrektora MOPS w Turku

Burmistrz Miasta Turku ogłosił nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku. Poszukiwany jest kandydat posiadający odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie zawodowe oraz kompetencje niezbędne do kierowania jednostką realizującą zadania z zakresu pomocy społecznej.

Osoby zainteresowane udziałem w naborze mogą zapoznać się ze szczegółowymi wymaganiami, zakresem obowiąz

Więcej…

Bal Ósmoklasisty w SP1

Dla uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku był to jeden z ostatnich wspólnych wieczorów przed rozpoczęciem nowego etapu edukacji. 12 czerwca odbył się Bal Ósmoklasisty, będący symbolicznym podsumowaniem ośmiu lat nauki, przyjaźni i wspólnych doświadczeń.

Więcej…