Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
szkolenie 1 20190924 1734834578

W dniu 12 września 2019r. w Tureckim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyło się szkolenie dla właścicieli sklepów i punktów gastronomicznych handlujących napojami alkoholowymi na temat „Kontroli zasad i warunków korzystania z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w świetle znowelizowanych ustaw” zorganizowane przez Burmistrza Miasta Turku wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Spotkanie otworzył Jerzy Kurzawa, zastępca Burmistrza ds. społecznych wraz z Elżbieta Piąstką, przewodniczącą Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a poprowadziła w części merytorycznej dr Teresa Kobrzyńska, ekspert Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie. Szkolenie było przede wszystkim przeglądem po ustawach dotyczących przedsiębiorców, ich obowiązkach i prawach związanych z legalną sprzedażą napojów alkoholowych. Nasz gość podkreślał w swoim wystąpieniu, że szkolenie tego typu jest ukłonem w kierunku właścicieli i sprzedawców napojów alkoholowych, po to by naruszenia prawa w związku ze sprzedażą tak szczególnej substancji jaka jest alkohol, nie zdarzały się w naszym mieście.

{joomplucat:2752 limit=4|columns=4}

Pozostałe aktualności

Dlaczego podczas remontu ulicy na Osiedlu Wyzwolenia trzeba usunąć część drzew?

Wiemy, że każda wycinka drzew budzi emocje. Dlatego chcemy wyjaśnić, co odkryto podczas remontu ulicy i parkingów na Osiedlu Wyzwolenia i dlaczego ta decyzja jest konieczna.

Więcej…

Kartka z ekokalendarza – 8 sierpnia Wielki Dzień Pszczół

W ogrodzie, na balkonie, na łące, w lesie, w sadzie i w przestrzeni rolniczej – zapylacze - pracują ciężko i wytrwale.  Wielki Dzień Pszczoły to świetna okazja by zatrzymać się na moment i choć na chwilę pochylić się nad tymi małym stworzeniami o ogromnym znaczeniu. Pszczoły miodne i dzikie, trzmiele, muchówki, chrząszcze, osy i motyle to owady, których tryb życia pomaga podtrzymywać nasze życie.

Więcej…

Umowa na przebudowę ul. Morelowej

Podpisana została umowa na realizację kolejnej inwestycji drogowej. Już wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Morelowej na Osiedlu Dobrskim. Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Koła.

Więcej…