Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku bierze udział w zbiórce zużytych baterii, w ramach międzypowiatowego konkursu zorganizowanego przez Związek Komunalny „Czyste Miasto Czysta Gmina”.
Dzieciaki na apel nauczycieli przyniosły do szkoły kilkadziesiąt tysięcy baterii! Dzisiaj dowieźliśmy im baterie zebrane przez Urząd Miejski, co było kropelką w wielkim stosie worków z zebranymi bateriami. Jeśli jedna bateria od zegarka może skazić 1 m3 gleby i zatruć około 400 l wody, to Szkoła Podstawowa nr 4 zrobiła kawał dobrej roboty na rzecz naszego środowiska.
Pozostałe aktualności
Kartka z ekokalendarza – 17 czerwca Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą
Najbardziej plastycznym opisem wody jest opis pragnienia – to poetyckie stwierdzenie Tadeusza Różewicza ukazuje, iż brak czegoś pozwala najsilniej wyobrazić sobie i docenić wartość tej rzeczy. W przypadku suszy powyższy aforyzm rozumiemy dosłownie. Spragniona Ziemia.
Burmistrz Miasta Turku ogłosił nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku. Poszukiwany jest kandydat posiadający odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie zawodowe oraz kompetencje niezbędne do kierowania jednostką realizującą zadania z zakresu pomocy społecznej.
Osoby zainteresowane udziałem w naborze mogą zapoznać się ze szczegółowymi wymaganiami, zakresem obowiąz
Dla uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku był to jeden z ostatnich wspólnych wieczorów przed rozpoczęciem nowego etapu edukacji. 12 czerwca odbył się Bal Ósmoklasisty, będący symbolicznym podsumowaniem ośmiu lat nauki, przyjaźni i wspólnych doświadczeń.