Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
zdjecie P.Adamowicz

W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Pawła Adamowicza informujemy, że mieszkańcy Turku będą mieli okazję pożegnać tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska.

Urząd Miejski w Turku na prośbę organizatorów informuje, że spotkanie w celu upamiętnienia śp. Pawła Adamowicza odbędzie się na Placu Wojska Polskiego, w sobotę - 19 stycznia o godzinie 12.00, czyli o godzinie rozpoczęcia uroczystości pogrzebowych w Gdańsku. Spotkanie rozpocznie się włączeniem syren alarmowych.

Chętni mogą przynieść znicze, z których ułożone zostanie serce - tym samym Turek włączy się do akcji „Największe serce świata” solidaryzując się z mieszkańcami Gdańska.


fot. FB Miasto Gdańsk

Pozostałe aktualności

Ogólnopolskie ćwiczenia "Alarm 2026"

Informujemy, że w dniu 21 lipca 2026 r., w godzinach 07:00–19:00 (termin zapasowy: 22 lipca 2026 r.) na terenie Miasta Turku przeprowadzone zostaną ćwiczenia systemu powiadamiania, ostrzegania i alarmowania ludności pod kryptonimem „ALARM 2026”.

Więcej…

Kondolencje

Z głebokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Krzysztofa Graczyka, wieloletniego pracownika Urzędu Miejskiego w Turku. Rodzinie i bliskim składamy kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

Więcej…

Zmiany w programie Czyste Powietrze

Od 20 lipca łatwiejszy dostęp do programu dla właścicieli domów, wyższe wsparcie na termomodernizację i więcej czasu na realizację inwestycji – to zmiany w programie Czyste Powietrze.

Więcej…