Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
fotel BMT

W tym roku już po raz trzeci, Burmistrz Romuald Antosik odda „Dzień w fotelu Burmistrza Turku” na licytację podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny finał WOŚP odbywać się będzie w niedzielę, 13 stycznia 2019 r. W tym roku już po raz trzeci będzie można wylicytować „Dzień w fotelu Burmistrza Turku”.

Osoba, która wylicytuje „dzień w fotelu Burmistrza Turku”, będzie miała okazję poznać turkowski Urząd Miejski, pracę urzędników i oczywiście najważniejszego z nich, czyli Burmistrza Miasta Turku. Zwycięzca będzie miał do dyspozycji gabinet z sekretariatem oraz samochód służbowy. W ramach swoich obowiązków, jednodniowy burmistrz m.in. zwizytuje miejskie jednostki organizacyjne i skontroluje przebieg prac na miejskich inwestycjach. Termin „odbioru” nagrody czyli dzień sprawowania władzy w mieście i wszystkie szczegóły, zostaną ustalone indywidualnie ze zwycięzcą licytacji.
„Dzień z życia Burmistrza Turku” po raz pierwszy podczas finału w 2017 roku za sumę 4.000 zł wylicytiował Antoni Karolak, zaś w 2018 zwycięzcą licytacji został Dawid Włodarczyk, za kwotę 5.000 zł.

Wszystkich chętnych do wylicytowania fotela burmistrza zapraszamy w niedzielę,13 stycznia 2019 r. na godz. 17.00 do Miejskiego Domu Kultury.

Pozostałe aktualności

Turkowski Rynek bierze udział w Konkursie na Modernizację Roku

Zachęcamy do oddawania głosu na turkowski rynek w Konkursie na Modernizację Roku. 

Więcej…

Żłobek Miejski zaprasza na godzinę otwartych zabaw!

Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do Żłobka Miejskiego zapraszamy na Godzinę otwartych zabaw, która odbędzie się 19 maja 2026 r. w godz. 15.30-16.30.

Więcej…

Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy

Dzisiaj, 11 maja 2026 roku uczniowie klas ósmych rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny. Na początek zmierzą się z językiem polskim, w kolejnych dniach czekają ich jeszcze matematyka oraz język obcy nowożytny. Egzaminy odbywają się we wszystkich szkołach podstawowych w całej Polsce.

Do egzaminu w trzech turkowskich szkołach podstawowych przystąpiło łącznie 273 ósmoklasistów. To jeden z najważniejszych momentów kończących edukację na poziomie szkoły podstawowej i jednocześnie pierwszy tak ważny sprawdzian decydujący o dalszej ścieżce nauki młodzieży.

W poszczególnych szkołach egzamin zdaje:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 – 68 uczniów,
  •  Szkoła Podstawowa nr 4 – 81 uczniów,
  • Szkoła Podstawowa nr 5 – 123 uczniów.

Większość uczniów wybrała język angielski jako język obcy nowożytny. Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, jednak nie można go nie zdać. Wyniki mają natomiast znaczenie podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Tegoroczne wyniki zostaną ogłoszone 3 lipca.

Wszystkim ósmoklasistom życzymy spokoju, wiary we własne możliwości i jak najlepszych wyników!