Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

stawickiego 10 20181130 1356278601
Zakończyła się budowa ul. F. Stawickiego. Ta droga zyskała nie tylko szerszą jezdnię, ale również liczne miejsca postojowe, chodniki, kanalizację deszczową i oświetlenie LED.

Przed rozpoczęciem inwestycji ul. Stawickiego miała wąski przejazd, z obu stron na pozarywanych i popękanych chodnikach parkowały samochody, przez co odbiór odpadów był tutaj mocno utrudniony. W czerwcu tego roku Miasto przekazało ulice jako plac budowy wykonawcy, którym w drodze przetargu zostało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku.

Najpierw prowadzone były prace ziemne. Powstała nowa kanalizacja deszczowa, usunięto kolizje sieci elektroenergetycznych, przebudowano studnie telekomunikacyjne. Następnie wybudowane zostały: jezdnia, miejsca postojowe dla ok. 70 pojazdów (w tym 3 dla osób niepełnosprawnych), chodniki i zjazdy z kostki betonowej, a do tego nowe, ledowe oświetlenie uliczne.

Prace budowlane kosztowały 1,28 mln zł.

stawickiego 1 20181130 1759843382

stawickiego 2 20181130 1194243944

stawickiego 3 20181130 1013307965

{joomplucat:2572 limit=10|columns=5}

Pozostałe aktualności

Turkowski Rynek bierze udział w Konkursie na Modernizację Roku

Zachęcamy do oddawania głosu na turkowski rynek w Konkursie na Modernizację Roku. 

Więcej…

Żłobek Miejski zaprasza na godzinę otwartych zabaw!

Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do Żłobka Miejskiego zapraszamy na Godzinę otwartych zabaw, która odbędzie się 19 maja 2026 r. w godz. 15.30-16.30.

Więcej…

Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy

Dzisiaj, 11 maja 2026 roku uczniowie klas ósmych rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny. Na początek zmierzą się z językiem polskim, w kolejnych dniach czekają ich jeszcze matematyka oraz język obcy nowożytny. Egzaminy odbywają się we wszystkich szkołach podstawowych w całej Polsce.

Do egzaminu w trzech turkowskich szkołach podstawowych przystąpiło łącznie 273 ósmoklasistów. To jeden z najważniejszych momentów kończących edukację na poziomie szkoły podstawowej i jednocześnie pierwszy tak ważny sprawdzian decydujący o dalszej ścieżce nauki młodzieży.

W poszczególnych szkołach egzamin zdaje:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 – 68 uczniów,
  •  Szkoła Podstawowa nr 4 – 81 uczniów,
  • Szkoła Podstawowa nr 5 – 123 uczniów.

Większość uczniów wybrała język angielski jako język obcy nowożytny. Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, jednak nie można go nie zdać. Wyniki mają natomiast znaczenie podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Tegoroczne wyniki zostaną ogłoszone 3 lipca.

Wszystkim ósmoklasistom życzymy spokoju, wiary we własne możliwości i jak najlepszych wyników!