Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
mapka powstańców

Burmistrz Miasta Turku informuje, że od dnia 12 marca 2018 roku (tj. poniedziałek) zmienia się dotychczasowa organizacja ruchu na ul. Powstańców Wielkopolskich (na odcinku od skrzyżowania Grunwaldzka / Gałczyńskiego do skrzyżowania Aleja NSZZ Solidarność / Kwiatkowskiego).

Wprowadzenie nowej organizacji ruchu obejmuje m.in.: przyznanie pierwszeństwa kierowcom poruszającym się po ul. Powstańców Wielkopolskich, przeniesienie strefy zamieszkania na drogi osiedlowe Os. Wyzwolenia i Os. Polna (Jałowcowa, Świerkowa, Sosnowa, Jodłowa, Modrzewiowa, Cisowa, Iglasta) – co wiąże się z koniecznością włączenia do ruchu, a więc ustąpienia pierwszeństwa innym pojazdom lub uczestnikom ruchu jadącym ulicą Powstańców Wlkp., wyznaczenie dwóch przejść dla pieszych, wymianę istniejącego oraz lokalizację nowego progu zwalniającego.

Jednocześnie informujemy, że w dniach od 20 lutego do 11 marca br. prowadzone będą prace wprowadzające nową stałą organizację ruchu dla wspomnianego układu dróg w mieście.

zm pierw

Pozostałe aktualności

Turkowski Rynek bierze udział w Konkursie na Modernizację Roku

Zachęcamy do oddawania głosu na turkowski rynek w Konkursie na Modernizację Roku. 

Więcej…

Żłobek Miejski zaprasza na godzinę otwartych zabaw!

Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do Żłobka Miejskiego zapraszamy na Godzinę otwartych zabaw, która odbędzie się 19 maja 2026 r. w godz. 15.30-16.30.

Więcej…

Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy

Dzisiaj, 11 maja 2026 roku uczniowie klas ósmych rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny. Na początek zmierzą się z językiem polskim, w kolejnych dniach czekają ich jeszcze matematyka oraz język obcy nowożytny. Egzaminy odbywają się we wszystkich szkołach podstawowych w całej Polsce.

Do egzaminu w trzech turkowskich szkołach podstawowych przystąpiło łącznie 273 ósmoklasistów. To jeden z najważniejszych momentów kończących edukację na poziomie szkoły podstawowej i jednocześnie pierwszy tak ważny sprawdzian decydujący o dalszej ścieżce nauki młodzieży.

W poszczególnych szkołach egzamin zdaje:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 – 68 uczniów,
  •  Szkoła Podstawowa nr 4 – 81 uczniów,
  • Szkoła Podstawowa nr 5 – 123 uczniów.

Większość uczniów wybrała język angielski jako język obcy nowożytny. Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, jednak nie można go nie zdać. Wyniki mają natomiast znaczenie podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Tegoroczne wyniki zostaną ogłoszone 3 lipca.

Wszystkim ósmoklasistom życzymy spokoju, wiary we własne możliwości i jak najlepszych wyników!