Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
o budecie obywatelskim na sesji 10 20180209 1761084559
Wszystkie siedem uchwał, nad którymi obradowali radny podczas wczorajszej (12 lutego 2018 r.), trzydziestej siódmej sesji Rady Miejskiej, zostały przyjęte. W sesji uczestniczyło 20 radnych.
W trakcie sesji Burmistrz Romuald Antosik poinformował radnych o wykonaniu uchwał Rady Miejskiej oraz o działalności w okresie międzysesyjnym. Ponadto omówił prezentację, pokazującą harmonogram prac związanych z zapewnieniem ciepła dla Turku.

Najważniejsza z wczorajszych uchwał dotyczyła ustalenia szczegółowych zasad i trybu realizowania Budżetu Obywatelskiego Miasta Turek na rok 2019. Zostało wprowadzone ograniczenie kosztu dla tzw. miękkiego projektu do 50 tys. zł. Poza tym, dopuszczono wprowadzanie danych innej osoby do systemu elektronicznego na podstawie szczególnego upoważnienia. Inne zapisy regulaminu nie uległy zmianie, w porównaniu do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Ponadto została podjęta uchwała w sprawie nadania nazwy ulicy w Turku. Droga w rejonie ul. Chełmońskiego otrzymała nazwę Piotra Michałowskiego, XIX –wiecznego malarza.
{joomplucat:2281 limit=10|columns=5}

Pozostałe aktualności

Termy Uniejów świętują 18. urodziny!

W 2026 roku Termy Uniejów obchodzą swoje osiemnaste urodziny, a takich okazji do świętowania nie można przegapić. Już 16 maja swoje podwoje otworzy nowa letnia strefa rekreacji.

Więcej…

Będzie ścieżka rowerowa na Kaliskiej i Gorzelnianej

Burmistrz Miasta Romuald Antosik podpisał 5 maja 2026 roku umowę z Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych z Turku na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Kaliskiej i Gorzelnianej.

Planowana inwestycja obejmuje budowę drogi dla pieszych i rowerów, o długości około 1,18 km. Trasa ścieżki będzie prowadziła od ronda R. Dmowskiego, ulicą Kaliską do skrzyżowania z ul. A. Mickiewicza i ul. Gorzelnianą i dalej ulicą Gorzelnianą do skrzyżowania z ul. Łąkową. Wartość inwestycji to ponad 2,6 mln złotych, a zadanie jest realizowane przy udziale funduszy europejskich.

Ze względów bezpieczeństwa oraz w celu ograniczenia liczby punktów kolizyjnych ścieżka rowerowa została zaprojektowana poza środkowym pasem ul. Kaliskiej. Takie rozwiązanie wpływa na bezpieczeństwo użytkowników korzystających ze ścieżki. Jednocześnie zachowany zostanie istniejący układ zieleni – w tym drzewa rosnące wzdłuż ulicy Kaliskiej, które nie będą usuwane. W ramach inwestycji powstaną również stojaki rowerowe, wiata rowerowa, stacja napraw rowerów, oświetlenie solarne.

Realizacja inwestycji pozwoli na poprawę komfortu i bezpieczeństwa w tej części miasta. Nowa ścieżka rowerowa ma powstać do września przyszłego roku.

 

"Jak zdobyć środki na rozwój firmy? Dotacje i finansowanie w praktyce" - spotkanie informacyjne w Koninie

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Koninie zaprasza na bezpłatne spotkanie: „Jak zdobyć środki na rozwój firmy? Dotacje i finansowanie w praktyce”.

Więcej…