Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
piewali koldy i ubierali choink 8 20161217 1700259038

Wspólne ubieranie choinki na ul. Matejki to już okołoświąteczna tradycja. W tym roku do akcji przyłączyli się burmistrz Romuld Antosik i kilkoro radnych miejskich.

„Ubierzmy razem choinkę” to impreza integracyjna organizowana od kilku lat na placu przy ul. Matejki, przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W sobotnim wydarzeniu, 17 grudnia 2016 r., uczestniczyli pracownicy MOPS, wolontariusze, burmistrz Antosik oraz radni: Wojciech Rygiert, Elżbieta Niespodziańska, Paweł Borowski i Maciej Aniołczyk. Najpierw przeprowadzony został konkurs dla dzieci na najładniejszą ozdobę choinkową, po czym na miejsce dojechali trzej Mikołaje z OSP Malanów. Ponadto życzenia świąteczne mieszkańcom złożył burmistrz Romuald Antosik.

Następnie chętne dzieciaki śpiewały kolędy. Za udział w konkursach uczestnicy nagradzani byli słodyczami. W miłej atmosferze wszyscy zebrani śpiewali kolędy, po czym przystąpiono do ubierania choinki. Niektóre z ozdób wykonały panie- seniorki z ul. Matejki i okolic. Imprezę zakończyła wspólna, pamiątkowa fotografia.

{joomplucat:1730 limit=30|columns=5}
Zapisz

Pozostałe aktualności

Godzina otwartych zabaw w Żłobku Miejskim

Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do Żłobka Miejskiego zapraszamy na Godzinę otwartych zabaw, która odbędzie się 28 kwietnia 2026 r. w godz. 15.30-16.30.

Więcej…

Światowy Dzień Trzeźwości – świadomy wybór dla zdrowia i lepszego życia

15 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Trzeźwości. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) apeluje o zrezygnowanie w tym dniu ze spożywania alkoholu. 

Więcej…

Praca szuka człowieka

Urząd Miejski w Turku poszukuje osoby na stanowisko podinspektor w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Więcej…