Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
fontanna po remoncie 4 20160428 1630769437

W weekend majowy ruszy fontanna na Placu Wojska Polskiego w Turku. Instalacja, aby cieszyć oczy turkowian, przeszła remont i została odnowiona.


Fontanna wybudowana została blisko 20 lat temu. Z roku na rok jest w coraz gorszym stanie technicznym. W minionym roku widać było, że przecieka. Również niecka była w bardzo złym stanie technicznym. Aby mogła na sezon wiosenno-letni, musiała przejść remont.

Instalacja fontanny została uszczelniona i wszystkie przecieki zlikwidowane. Również koryto zostało uszczelnione, skute zostały stare płytki, a w ich miejsce położone nowe. Wszystko po to, aby fontanna mogła zostać uruchomiona w weekend majowy.

{joomplucat:1415 limit=5|columns=5}

Pozostałe aktualności

Wakacje w dobrym klimacie

Dla większości osób, a już na pewno dzieci i młodzieży, siódmy i ósmy miesiąc w kalendarzu nie jest po prostu  lipcem i sierpniem.  Te dwa miesiące zamieniają się w jeden czas – najpiękniejszy i najbardziej upragniony – WAKACJE!

Więcej…

XXIX Sesja Rady Miejskiej Turku

26 sierpnia odbędzie się XXIX sesja Rady Miejskiej Turku.

 

Porządek obrad znajduje się tutaj:
https://bip.miastoturek.pl/artykul/xxix-sesja-rady-miejskiej-turku-1

 

Zainteresowani obradami mogą śledzić je na żywo klikając w link: https://www.hdsystem.pl/fms/vhttps://www.hdsystem.pl/fms/video/index.php?streamName=tureksesja

Niedzielne świętowanie podczas Dni Turku i Gminy Turek 2026

16 sierpnia teren OSiR-u ponownie wypełnił się mieszkańcami miasta Turku i Gminy Turek, którzy przyszli spędzić niedzielne popołudnie w rodzinnej i muzycznej atmosferze.

Więcej…