English German Polish

IMG 6681
Miniona sobota, 3 października 2015 r., na antenie ogólnopolskiej stacji radiowej RMF FM należała do Turku. Miasto, dzięki swoim mieszkańcom, mogło promować się w stacji, którą codziennie słucha prawie jedna trzecia Polaków w wieku od 16 do 49 lat.Nasze miasto na antenę ogólnopolską trafiło dzięki wygranemu konkursowi. Stacja w ramach akcji „Twoje miasto w faktach RMF FM" umożliwia mieszkańcom zgłaszanie miejsc, które ich zdaniem są ciekawe. Następnie odbywa się głosowanie na zgłoszone miasta. W wyniku takiego głosowania, 40 proc. głosów internautów padło na Turek.Stąd też już przed godziną 8 rano, w sobotę, 3 października 2015 r., na turkowskim rynku stanęły dwa żółto-niebieskie samochody RMF FM, w tym wóz satelitarny. Słuchaczom z całej Polski, ciekawostki z Turku prezentował reporter z Poznania, Adam Górczewski.Pierwszą rozmówczynią w głównym wydaniu Faktów o godz. 9.00 była Joanna Markiewicz z Punktu Informacji Turystycznej Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, która mówiła o herbie miasta. Kolejna relacja miała miejsce z ratuszowej wieży, a tematem rozmowy Adama Górczewskiego z Bartoszem Stachowiakiem, dyrektorem muzeum, był zegar kwadransowy z 1872 roku, produkcji Carla Weissa.W dalszej części wóz satelitarny zaparkował w okolicy kościoła NSPJ, skąd na żywo w radiu można było usłyszeć o ławeczce Mehoffera (rozmowa z Joanną Markiewicz) oraz o dziełach Józefa Mehoffera w „małym Mariackim", jak turkowski kościół nazywają turyści (rozmowa z Bartoszem Stachowiakiem). Następnie Karolina Wójtowicz z Muzeum Miasta Turku opowiedziała o śladach po turkowskich tkaczach.Nie lada radość zrobili radiowcy dzieciakom, uczestnikom harcerskiego startu w lesie, nieopodal Nadleśnictwa Turek. O harcerskim spotkaniu główną redakcję RMF FM w Krakowie powiadomił phm Robert Chmielewski – komendant Hufca ZHP Turek i wcale nie spodziewał się, że reporter radia do nich dojedzie. Tak się jednak stało, harcerze były zadowoleni, bo również trafili na antenę ogólnopolską. Słuchacze zapewne słyszeli ich śpiew przy ognisku i wywiad z komendantem Chmielewskim.Ponieważ Turek kojarzy się w Polsce z serami o tej samej nazwie, to i serów nie mogło zabraknąć na antenie. Przy ognisku w lesie o gotowaniu zupy serowej i nie tylko, z Adamem Górczewskim rozmawiali Ewelina i Marcin Deruccy, którzy ugotowali zupę serową, a tą z kolei niegdyś zachwycał się Karol Okrasa.Ostatnim rozmówcą był Jacek Sulkowski ze Stowarzyszenia „Przystań", corocznie organizującego Festiwal SCABB, w ramach którego powstają kolejne murale przy ul. POW. Murale zachwyciły reportera RMF FM i były tematem rozmowy z panem Sulkowski.Wszędzie, gdzie stanęły żółto-niebieskie samochody radia, wzbudzały ciekawość. Czy to na turkowskim rynku, przed kościołem, w lesie czy na osiedlu mieszkaniowym. Turkowianie żywiołowo reagowali, witali się z reporterem i zapewniali, że słuchają RMF FM.


Kalendarz Wydarzeń

Marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Na skróty

Znajdź nas!

0 final-mistrzostw-wielkopolski-kadetow-w-

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Obsługa inwestora
tel. 63 222 38 88, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.