English German Polish

wolon

Kochani! Wiemy, że co roku oczekiwaliście na otwarcie bazy Szlachetnej Paczki w Turku wspólnie z nami. Szczególnie ostatnie lata pokazały, ile wspaniałych osób wspiera nas i wszystkie inicjatywy, których się podejmujemy. Zdecydowaliśmy jednak, że w tym roku nasza stała ekipa wolontariacka, nie weźmie udziału w Szlachetnej Paczce.

Dostajemy od soboty mnóstwo zapytań: “Wszystkie rodziny znalazły już darczyńców?”, “Turek, dlaczego nie ma Was w bazie?!”, dlatego oficjalnie postanowiliśmy odnieść się do tej sytuacji.
Do Szlachetnej Paczki (a jest to projekt ogólnopolski) zgłosić się może każdy - dotyczy to również liderów, wolontariuszy, asystentów i wielu innych osób. Kiedy dziesięć lat temu podjęliśmy się tego wyzwania, nie spodziewaliśmy się, że rozrośnie się do takich rozmiarów - zdecydowaną wizytówką naszego wolontariatu stała się właśnie ta akcja. Czerwony kolor rządził w naszym mieście już od września, kiedy tańcząc Poloneza w samo południe ogłaszaliśmy otwarcie bazy.
W ciągu dziesięciu lat przewinęło się kilkaset (naprawdę!) osób, które dołączały do Paczki w naszym regionie. Jednak w tym roku nasza “weteranowa” ekipa wspólnie zdecydowała się na przerwę. Nie ma co ukrywać - dużo namieszała obecna sytuacja. Wiemy, co możecie pomyśleć: “ale przecież Paczka się odbywa!”. Jasne, projekt jest kontynuowany, jednak ryzyko, na które mogliśmy narazić wszystkich (zarówno rodziny jak i darczyńców oraz siebie samych) było zbyt duże, przede wszystkim dlatego, że projektem rządzą się konkretne zasady i formalności, których spełnienie budziło nasz niepokój (m.in. osobiste odwiedziny rodzin). Musimy dbać o zdrowie nie tylko swoje, ale i innych - to nasz priorytet. Obiecujemy, że w przyszłym roku wrócimy do Was. I to nie z byle czym. Ale z mega świetnym projektem bożonarodzeniowej akcji, który zawojuje naszym regionem.
ALE, ALE! Chyba nie sądziliście, że w tym roku zostawimy rodziny potrzebujące same sobie?! Chcemy pomagać, ale na zasadach, które będą bezpieczne zarówno dla nas, jak i dla potrzebujących Dlatego nie zwalniamy tempa i robimy nasz wewnętrzny, regionalny projekt w ramach Centrum Wolontariatu.
Wprawdzie plany jeszcze w marcu były nieco inne, ale planowanie to jedno… a pandemia drugie, dlatego zmodyfikowaliśmy nieco nasz pomysł. Kochani działamy, pomagamy – jeśli wciąż chcecie sprawić odrobinę radości na święta naszym turkowskim seniorom to nic nie stoi na przeszkodzie.
Wolontariusze z Centrum Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku zapraszają wszystkich Ludzi Wielkiego Serca do wsparcia SENIORÓW w tak trudnym teraz okresie w jakim się znaleźli. Zamknięci w czterech ścianach, na łączach telefonicznych z dziećmi, przyjaciółmi, w ograniczonym kontakcie ze światem, potrzebują pomocy, a my dajmy im trochę radości.
Dlatego zapraszamy do przekazywania żywności, a wolontariusze w mikołajkowych strojach przekażą z uśmiechem dary seniorom. Jeżeli znasz lub wiesz, że Senior potrzebuje pomocy - zgłoś Nam. Bo.... "Wrażliwość na osoby starsze jest istotną cechą cywilizacji. Cywilizacja będzie się rozwijała, jeśli potrafi szanować rozsądek, mądrość osób starszych."
Czekamy na Was i drobne gesty z Waszej strony. Jesteśmy dla Was w godzinach od 9.00 do 15.00, do 12 grudnia 2020r. w Centrum Wolontariatu w MDKu - wejście od ul. Mickiewicza. Kontakt tel. 604 752 032.

 

Materiał Centrum Wolontariatu w Turku

Kalendarz Wydarzeń

Grudzień 2022
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Znajdź nas!

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: poczta@miastoturek.pl
Turecki Inkubator Przedsiębiorczości
tel. 63 222 38 81, e-mail: invest@miastoturek.pl