English German Polish

getec wmurowa kamie wgielny 6 20160929 1153763521

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, pod budowę ciepłowni GETEC Polska Sp. z o.o., miała miejsce 28 września 2016 r. Ciepłownia powstaje na terenach Tureckiej Strefy Inwestycyjnej i zabezpieczy dostawy ciepła dla turkowian po zamknięciu Elektrowni „Adamów”.


Na zaproszenie GETEC heat&power z Magdeburga (Niemcy) przybyli przedstawiciele władz Miasta Turek, z burmistrzem Romualdem Antosikiem na czele, szefostwo Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. z prezesem Mirosławem Wypiórem, oraz przedstawiciele szeregu instytucji i firm, zaangażowanych w Turkowską inwestycję ciepłowniczą.

Gospodarz uroczystości, czyli Volker Schulz – prezes GETEC heat&power podkreślił, że współpraca z władzami miasta przebiega na bardzo wysokim poziomie i zauważył, że turkowska ciepłownia będzie 41 tego typu wybudowaną przez GETEC. Ponadto zapowiedział, że firma będzie gotowa dostarczać ciepło nawet jeszcze przed zamknięcie elektrowni.

Następnie głos zabrał burmistrz Romuald Antosik. Powiedział m.in.:
-Kiedy niecałe dwa lata temu zostałem burmistrzem Turku, okazało się, że miasto stoi przed ogromnym problemem, gdyż nie ma zabezpieczonych dostaw ciepła po zamknięciu naszej elektrowni. Było realne zagrożenie, że mieszkańcy nie mieliby ogrzewania. Dlatego stało się to dla mnie priorytetowym zadaniem. Rok 2015 to czas intensywnych działań nad zapewnieniem ciepła dla mieszkańców Turku (...) Firma GETEC budując ciepłownię w Turku, jednocześnie weszła na Polski rynek, powołując do życia spółkę GETEC Polska z siedzibą w Turku. W tym miejscu chciałbym podkreślić, że miasto pozyskało nie tylko dostawcę ciepła, ale również inwestora. Mam nadzieję, że firma GETEC Polska skorzysta z wysokiej klasy fachowców z doświadczeniem w branży ciepłowniczej z naszego miasta, którzy będą budować na terenie naszego kraju kolejne ciepłownie, na wzór ciepłowni powstającej w Turku.

Burmistrz podziękował wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięci, a w szczególności swojemu zastępcy ds. gospodarczych Tadeuszowi Czerwińskiemu, Mirosławowi Wypiórowi – prezesowi PGKiM Sp. z o.o., Aleksandrze Stankiewicz – głównej księgowej PGKiM, mecenas Małgorzacie Żurawik-Szychowskiej oraz kierownikowi Marcinowi Kwiatkowskiemu z PGKiM.

W dalszej części zebrani obejrzeli prezentację przygotowaną przez Adama Bade i Olivera Stutzer’a. Panowie opowiedzieli, jak będzie wyglądała ciepłowni i proces technologiczny wstawania ciepła dla Turku.

Przedstawiciele firmy GETEC oraz Miasta Turek i PGKiM Sp. z o.o., tj.: Volker Schulz, Romuald Antosik, Hans-Marcus Knoll, Tadeusz Czerwiński, Oliver Stutzer i Miroslaw Wypiór, podpisali akt erekcyjny inwestycji. Dokument, wraz z aktualnym wydaniem gazety „Echo Turku”, współczesnymi monetami polskimi i monetą pamiątkową wybitą z okazji 675-lecia Turku, trafił do specjalnej tuby. Następnie wszyscy wymienieni tubę zabetonowali.

W muzycznych przerywnikach wystąpili nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku I stopnia w Turku. Volker Schulz zapewnił, że w zamian firma GETEC wesprze finansowo tę szkołę.


Kalendarz Wydarzeń

Luty 2023
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Znajdź nas!

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: poczta@miastoturek.pl
Turecki Inkubator Przedsiębiorczości
tel. 63 222 38 81, e-mail: invest@miastoturek.pl