English German Polish

film

Targi Nieruchomości Expo Real, jakie co roku odbywają się w Monachium, są jedną z największych tego typu imprez dotyczących terenów inwestycyjnych w Europie. Na kolejnych targach, swoje stoisko będzie miało także nasze miasto.Dzięki staraniom burmistrza Romualda Antosika o pozyskanie inwestora i dobrej współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, jesienią nasze miasto nieodpłatnie będzie miało swoje stoisko na Targach Nieruchomości Expo Real w Monachium. Targi inwestycyjne w Monachium są jedną z największych tego typu imprez w Europie. Swoje tereny inwestycyjne promują tam 34 kraje. To miejsce, gdzie gminy, miasta i powiaty znajdują inwestorów.

Tylko dwa samorządy mające tereny w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej otrzymały taką możliwość: Turek i Sieradz. ŁSSE udostępnia naszemu miastu stoisko, w tym ladę wraz z zabudową i wyposażeniem, oraz wejściówki dla dwóch osób, które będą rozmawiały z potencjalnymi inwestorami, szukającymi gruntów w Polsce. Wartość wspomnianego stanowisko w przeliczeniu z Euro na złotówki wynosi około 20.000 złotych. Nasze miasto do wyjazdu na targi w Monachium, tj. do października 2016 roku, musi przygotować materiały promujące strefę.

Udział w tych targach jest dużą szansą dla Turku, jakiej jeszcze do tej pory nasze miasto nie miało. Co prawda nasza oferta inwestycyjna była dostępna na Targach Inwestycyjnych w Monachium w 2015 roku, jednak jedynie w formie promocji w magazynie targowym.

W tym miejscu warto dodać, że miniony rok był okresem intensywnego poszukiwania inwestorów do Tureckiej Strefy Inwestycyjnej. Władze miasta i pracownicy Centrum Obsługi Inwestora spotykali się z zainteresowanymi lokalizacją inwestycji w Turku, m.in. z branż: motoryzacyjnej, paliwowej i spożywczej, z Niemiec i Japonii. Otrzymaliśmy w minionym roku ponad 30 zapytań o turkowskie grunty inwestycyjne.

Reklama terenów inwestycyjnych jest widoczna między innymi na bilbordach w Kaliszu i Uniejowie, a lada dzień także w Turku. O tureckiej Strefie Inwestycyjnej zaczyna się częściej mówić i ją zauważać.Informację o naszym udziale w targach monachijskich, burmistrz Romuald Antosik potwierdził podczas ubiegłotygodniowego spotkania noworocznego, zorganizowanego przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Na zdjęciu uczestnicy spotkania w Łodzi.

ŁSSE spotkanie noworoczne

Kalendarz Wydarzeń

Luty 2023
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Znajdź nas!

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: poczta@miastoturek.pl
Turecki Inkubator Przedsiębiorczości
tel. 63 222 38 81, e-mail: invest@miastoturek.pl