English German Polish

siatkowka 1 20180326 1039245564

Rozgrywki w lidze Młodziczek w sezonie 2017/2018, wkroczyły w finałową fazę rozgrywek. Turniej półfinałowy i finałowy został rozegrany w Pile, gdzie gospodarzem była ekipa KS ASBL Piła.


Rywalizacja pomiędzy zespołami grającymi w finale była bardzo wyrównana i zacięta. W kilku spotkaniach o wygranej decydował tie-break. UKS „Piątka” Turek grając w finale Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek reprezentowała również Miasto Turek i Powiat Turecki na arenie wojewódzkiej. Awans do finału „Piątka” wywalczyła, po ciężkich bojach eliminacyjnych. Kolejne etapy awansu przedstawiamy w dalszej części artykułu.
Etap 1

W pierwszym etapie eliminacji z naszego regionu startowały dwie drużyny UKS Piątka Turek i MKS MOS Turek w jednej grupie eliminacyjnej. Po rozegraniu 6 spotkań w 3 turniejach zespół prowadzony przez trener Ewę Książkę zajął pierwsze miejsce w grupie pokonując po 2:0 zespoły z Jarocina, Turku i Stawiszyna. Awansując do kolejnej rundy z pierwszego miejsca.
Etap 2
W drugim etapie rozgrywek Piątka Turek trafiła na zespoły: UKS Hetman Sobieski Poznań, który zawsze był „groźny” w rozgrywkach i drugi zespół Szamotulanina Szamotuły. Po trzech turniejach rozegranych na parkietach Turku, Poznania i Szamotuł na pierwszym miejscu zameldowała się drużyna UKS Piątka Turek, która nie oddała seta wygrywając wszystkie mecze po 2:0.
Etap 3
Awansując ponownie z pierwszego miejsca do kolejnej rundy rozgrywek w której zespoły grały o miejsca 1 – 12, podopieczne trener Ewy Książki potwierdziły swój akces do gry w finałowej rozgrywce. Rywalizując z zespołami: KS Siatkarz Koło i UKS Dwójka Stęszew, „Piątka” Turek odniosła komplet zwycięstw zajmując 1 miejsce w grupie 23. Awans do dalszych rozgrywek przybliżył drużynę UKS „Piątka” Turek do finałowej rozgrywki.
Etap 4
Do rozgrywek ćwierćfinałowych zakwalifikowało się 8 drużyn, które zostały rozstawione według klucza do dwóch grup. Zespół Piątki Turek grał w grupie 31 z drużynami: KS Energetyk Poznań, KS ASBL Piła, MKS MDK Trzcianka. W rywalizacji z w/w zespołami Piątka Turek, po rozegraniu 4 turniejów zajęła 2 miejsce dającej awans do finałów Mistrzostw Wielkopolski w Lidze Młodziczek. W czwartym etapie rozgrywek drużyna Piątki doznała tylko dwóch porażek z zespołem poznańskiego Energetyka, a w pozostałych meczach odniosła zwycięstwa.
Etap 6
Finał Mistrzostw Wielkopolski został rozegrany w Pile, ponieważ w gronie sześciu finalistów nie było chętnych do przeprowadzenia zawodów. A jak się znaleźli to okazało się że w danym mieście nie ma hali na przeprowadzenie rozgrywek. Wracając do finałowej rozgrywki sześć zespołów zostało rozstawionych według klucza i podzielonych na dwie podgrupy „A” i „B”. drużyna UKS Piątka Turek grała w podgrupie „B” z zespołami: UKS ZSMS Poznań i KS ASBL Piła. W obu spotkaniach dramaturgia sięgała „zenitu”. Piątka Turek, po meczach stojących na dobrym poziomie odniosła zasłużone zwycięstwa po 2:1. Dwie wygrane zapewniły zespołowi z Turku awans do półfinałów w których za przeciwnika miał drużynę UKS Olimp Września.
W spotkaniu z zespołem Olimp Września sytuacja po pierwszym przegranym secie 20:25, była bardzo trudna. Horror nastąpił w secie drugim w którym Piątka Turek prowadziła 21:16 i pozwoliła przeciwnikowi na odrobienie strat, który doprowadził do remisu po 21. Kolejne 4 piłki z rzędu i wynik spotkania nadal był remisowy po 23. Jednak w końcówce drugiego seta dwie kolejne punktowe zagrywki wykonane przez Piątkę doprowadziły do wygrania 25:23. O losach spotkania musiał zadecydować tie-break. W trzeciej odsłonie skuteczniejszym i lepszym zespołem we wszystkich elementach siatkarskich okazały się zawodniczki z Turku odnosząc wygraną 15:10 i w meczu 2:1. Zwycięstwo w półfinale zapewniło Piątce Turek grę o najwyższy cel jakim jest Mistrzostwo Wielkopolski w Lidze Młodziczek. Przeciwnikiem w finale była drużyna KS Energetyk Poznań, która w drugim półfinale pokonała lokalnego rywala poznański ZSMS 2:0.
FINAŁ
W meczu finałowym zdecydowanym faworytem była drużyna poznańskiego Energetyka. W obu setach zespół Piątki Turek zagrał bardzo dobrze i po zaciętej i wyrównanej walce uległ Energetykowi Poznań 0:2 ( 18:15; 19:25). Zdobycie wicemistrzostwa Wielkopolski w Lidze Młodziczek i awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Polski przez zespół UKS Piątka Turek jest dużym sukcesem zawodniczek i trener Ewy Książki.
Drużyna UKS Piątka Turek w finałach grała w składzie: Patrycja Łyskawa – kapitan, Daria Kaczkowska, Pola Janicka, Zuzanna Krawczyk, Martyna Jaroma, Kornelia Janczak, Gabriela Perlińska – libero, Aleksandra Kubiak, Natalia Wojtkowiak, Natalia Kaczkowska, Julia Zięba, Weronika Karolak zespół prowadziła trener Ewa Książka.
Zarząd klubu UKS Piątka Turek składa serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na finały Mistrzostw Wielkopolski w kat. Młodziczka, Młodzik, panu Burmistrzowi Romualdowi Antosikowi oraz sponsorom: Tomasz Wroniak, Jan Pawlicki, Stanisław Buchelt.


Kalendarz Wydarzeń

Kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Na skróty

Znajdź nas!

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Obsługa inwestora
tel. 63 222 38 81, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.