English German Polish

siatkarska konfrontacja pokole 2 20170613 1509149108
3 czerwca 2017 roku po raz siódmy w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku zorganizowany został turniej piłki siatkowej Absolwentów „Jedynki” im. Hirka Łęgosza.

Głównym celem zawodów było uczczenie kolejnej rocznicy śmierci nauczyciela wychowania fizycznego oraz trenera i pedagoga Hieronima Łęgosza, popularyzacja piłki siatkowej oraz integracja środowiska absolwentów „Jedynki”. Zawody zostały nazwane Siatkarską Konfrontacją Pokoleń, ponieważ uczestniczące drużyny reprezentowały różne pokolenia – gimnazjalistów, licealistów, studentów i dorosłych.

Do udziału zgłosiło się 15 liczba drużyn w trzech kategoriach - kobiety OPEN, mężczyźni 14 - 34 lat, mężczyźni 35+. Na uroczyste rozpoczęcie stawili się zaproszeni goście pani Jadwiga Łęgosz wraz z córką Agnieszką i córką Magdaleną oraz z wnukami. Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Turku Jerzy Kurzawa wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 panią Elżbietą Pokojową.

W tym roku przebieg turnieju koordynowali nauczyciele wychowania fizycznego wraz z Łukaszem Morkiem, twórcą strony www.wsiate.pl, gdzie na bieżąco były publikowane wyniki turnieju. Do kategorii kobiet zgłosiły się dwie drużyny: Beaujolais Nouveau i Red Lips. W bezpośredniej rywalizacji do trzech wygranych setów lepsza okazała się pierwsza drużyna wygrywając 3:0. W zwycięskiej drużynie znalazła się najwszechstronniejsza zawodniczka turnieju Karolina Jasiakiewicz, która otrzymała nagrodę w postaci karty podarunkowej ufundowanej przez panią Madgalenę Szyłko.

Do kategorii 14 - 34 lata zgłosiło się 9 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. Po kilkugodzinnej rywalizacji w finale A znalazły się drużyny: 4 Pancerni i pies oraz Wyrzuty Sumienia, a w meczu o 3 miejsce Chłopaki z MOSa oraz Ochocki Young. Po bardzo pasjonującym finale ostatecznie siódmy turniej Absolwentów "Jedynki" wygrała drużyna Wyrzuty Sumienia.

W kategorii OLDBOY, czyli mężczyzn 35 lat + w szranki stanęły 4 drużyny. Po rozegraniu meczy systemem "każdy z każdym" ostateczni niepokonaną okazała się ekipa Ochocki Team.

Po wielogodzinnych zmaganiach dekoracji dokonali: Burmistrz Miasta Turku, pani Jadwiga Łęgosz, pani Agnieszka Ratajczyk, pani Magdalena Szyłko oraz wicedyrektor SP 1 Turek Krystyna Morek. Najwszechstronniejszym zawodnikiem w kategorii mężczyzn 14 - 34 lat wybranym został Radosław Kleśta (Wyrzuty Sumienia), który otrzymał z rąk pani Jadwigi Łęgosz nagrodę w postaci karty podarunkowej oraz dodatkową nagrodę rzeczową. W kategorii 35+ MVP wybrany został pan Marcin Kwiatkowski (Ochocki Team), który otrzymał puchar i nagrodę rzeczową ufundowaną przez Starostę Tureckiego. Dodatkowo otrzymał on również bon konsumpcyjny do Restauracji Fabrico. Po oficjalnym zakończeniu część uczestników udała się do wcześniej wspomnianego lokalu na smaczną pizzę oraz zimne napoje, przy których wspominano turniejowe zagrania.

Organizatorzy turnieju pragną serdecznie podziękować za wsparcie turnieju:
- Romualdowi Antosikowi - Burmistrzowi Miasta Turku za ufundowanie nagród rzeczowych dla najlepszej drużyny w kategorii 35+,
- Mariuszowi Seńko – Staroście Tureckiemu za ufundowanie nagrody rzeczowej dla MVP w kategorii 35+,
- Jadwidze Łęgosz za ufundowanie narody dla MVP turnieju w kategorii 14 - 34 lat,
- Magdzie Szyłko (DSD Architekci) za ufundowanie narody dla MVP turnieju w kategorii kobiet,
- Radzie Rodziców SP 1 Turek za ufundowanie medali,
- Tomaszowi Goździkiewiczowi (PSB Mrówka Turek) oraz Robertowi Karolakowi (Elektrokabel) za wsparcie finansowe turnieju,
- Krzysztofowi Kolendzie – OSIR Turek - za ufundowanie karnetów na bezpłatne korzystanie z pływalni, groty solnej, boisk do siatkówki plażowej i siłowni,
- Piotrowi Zapałowskiemu - Termy Uniejów - za ufundowanie karnetów wstępu na Termy Uniejów,
- właścicielowi Restauracji FABRICO – za ufundowanie bonów konsumpcyjnych dla najlepszych drużyn oraz wyjątkowej promocji dla wszystkich zawodników turnieju,
- Tomaszowi Gutajowi – za foto-relację z turnieju,
- Łukaszowi Morkowi - www.wsiate.pl za pomoc w organizacji i koordynowanie turnieju,
- Sponsorom, którzy pragną pozostać anonimowi.

Zwycięskie drużyny:

Kategoria kobiet OPEN
Beaujolais Nouveau (Karolina Jasiakiewicz, Nikola Włodarczyk, Agata Piwowarczyk, Marika Cichocka)
Kategoria mężczyzn 14 - 34 lat
Wyrzuty Sumienia (Radosław Kleśta, Piotr Krysztoforski, Artur Helman, Pawel Kozielski )
Kategoria mężczyzn 35 lat +
Ochocki Team (Krzysztof Ochocki, Marcin Kwiatkowski, Jacek Budka, Ireneusz Siwek, Piotr Forma)
MVP (najwszechstronniejszy zawodnik turnieju):
Karolina Jasiakiewicz, Radosław Kleśta, Marcin Kwiatkowski
Nagrody specjalne od www.wsiate.pl:
Marcin Borkowski, Radosław Kleśta, Marcin Hartman


Kalendarz Wydarzeń

Czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Na skróty

Znajdź nas!

0 final-mistrzostw-wielkopolski-kadetow-w-

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Obsługa inwestora
tel. 63 222 38 88, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.