Paweł Siwiński
Decyzją komisji konkursowej, zatwierdzoną przez Burmistrza Miasta Turek, od 1 października 2019 r. nowym dyrektorem Miejskiego Domu Kultury został Paweł Siwiński.

Paweł Siwiński jest magistrem sztuki, studia ukończył na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Urodził się w Turku, ma 37 lat. Jest nauczycielem, instrumentalistą, gra na akordeonie, saksofonie, pianinie i gitarze. Karierę zawodową zaczynał jako nauczyciel Szkoły Podstawowej w Cisewie. Następnie pracował w Gimnazjum w Słodkowie, w Państwowej Szkole Muzycznej w Kole, a od 2007 r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Turku. Jest współzałożycielem oraz prezesem Stowarzyszenia „Big Band Miasta Turek” i z tej roli może być znany wśród turkowian. Wspólnie z Big Bandem organizował tak bardzo uwielbiane przez mieszkańców koncerty z gwiazdami, na których najczęściej z saksofonem, występował m.in. z braćmi Cugowskimi, Sebastianem Riedlem, Skaldami, Zbigniewem Wodeckim i Małgorzatą Ostrowską. Paweł Siwiński współtworzył także jesienne koncerty patriotyczne i grudniowe koncerty bożonarodzeniowe. Nowy dyrektor może pochwalić się zatem nie tylko sukcesami menadżerskimi jako prezes Stowarzyszenia „Big Band Miasta Turek”, ale także sukcesami dydaktycznymi w pracy nauczycieli, gdyż jego uczniowie rokrocznie odnoszą sukcesy na konkursach i przeglądach o zasięgu regionalnym i makroregionalnym. Dotychczasowi współpracownicy Pawła Siwińskiego podkreślają jego talent organizacyjny, umiejętną współpracę z ludźmi oraz ogromne zaangażowanie w realizacji podjętych zobowiązań.

Paweł Siwiński spełnił wszystkie wymagania stawiane w postępowaniu konkursowym na stanowisko Dyrektora Domu Kultury w Turku. Komisja konkursowa zarekomendowała jego kandydaturę Burmistrzowi Miasta i ta kandydatura została przyjęta. Nowy dyrektor Miejskiego Domu Kultury stanowisko obejmie na okres 3 lat.

Listopad 2019