English German Polish

udekorowali miejsk choink 21 20151222 1396766375

Bożonarodzeniowa atmosfera zagościła w naszym mieście na dobre! W sobotę, 19 grudnia mieszkańcy Turku spotkali się, by w prawdziwie świątecznej atmosferze udekorować miejską choinkę. Nie wykorzystano do tego jednak zwyczajnych dekoracji, a wyjątkowych, spektakularnych bombek będących prawdziwymi dziełami sztuki, stworzonych przez nasze szkoły.

Uczestnicy przedsięwzięcia spotkali się w ,,Przystani" na ulicy Browarnej, która w tym czasie oblegana była przez rzesze dzieciaków. Stowarzyszenie ,,Przystań" zorganizowało bowiem w swojej siedzibie prawdziwe Biuro Świętego Mikołaja! Stamtąd uroczysty, świąteczny korowód na czele z Mikołajem i jego pomocnikami – elfami przeszedł wzdłuż ulicy Browarnej i 3 – go Maja.

Bombki udekorowane zostały w zjawiskowy sposób przez wychowanków i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszego miasta. Do zawieszenia jedenastu ogromnych bombek trzeba było pomocy strażaków, którzy dzięki wysięgnikowi umieścili je na miejskiej choince. Na samym wierzchołku świątecznego drzewka zawisła piękna gwiazda, która powstała dzięki zaangażowaniu pracowników Muzeum Miasta Turku.

Udział w tym świątecznym przedsięwzięciu wzięli Burmistrzowie miasta, radni, nauczyciele i dzieci ze szkół z terenu Turku, członkowie Chóru Nauczycielskiego oraz mieszkańcy naszego miasta, w tym nawet ci najmłodsi.

Każdy, kto w tym czasie znalazł się w Rynku naszego miasta, zatrzymywał się i zostawał, by obserwować to spektakularne przedsięwzięcie. Burmistrz Miasta złożył zgromadzonym życzenia świąteczno – noworoczne, życząc sobie i mieszkańcom Turku, by wspólne ubieranie miejskiej choinki stało się tradycją i byśmy w przyszłym roku mogli ponownie spotkać się w tym samym miejscu. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego śpiewania. Kolędy śpiewane były przez zasłużony dla naszego miasta Chór Nauczycielski, któremu wtórowali zebrani w Rynku mieszkańcy. Dekorowanie choinki przebiegło w niezwykle radosnej atmosferze i wielu z nas wprowadziło w prawdziwie świąteczny nastrój.

Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie, a przede wszystkim Stowarzyszeniu ,,Przystań", dzięki którego zaangażowaniu i pomocy całość przebiegła tak sprawnie.


Kalendarz Wydarzeń

Październik 2020
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Znajdź nas!

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: poczta@miastoturek.pl
Obsługa inwestora
tel. 63 222 38 81, e-mail: invest@miastoturek.pl