wydarzenie FB Tysiąc szklanek herbaty

Klub Podróżników oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Turku serdecznie zapraszają na wyjątkowe, plenerowe wydarzenie podróżnicze, które odbędzie się 17 lipca, w niedzielę, w Parku im. Konstytucji 3go Maja (obok MDK). O godzinie 17.00 rozpocznie się spotkanie „Tysiąc szklanek herbaty”, oparte o książkę pod tym samym tytułem, a o 18.30 będzie można wziąć udział w warsztatach etnicznych planszówek. Obie atrakcje poprowadzi małżeństwo podróżników i autorów książek podróżniczych - Anna i Robb Mociągowie.

Wakacje to idealny czas na podróżowanie i poznawanie nowych zakątków świata. Dlatego też warto skorzystać z oferty, jaką dla mieszkańców Turku przygotował Klub Podróżników we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną i wybrać się na fantastyczne spotkanie podróżnicze.

W niedzielę, 17 lipca, będzie można wziąć udział w dwóch wydarzeniach. O godzinie 17.00, biorąc udział w spotkaniu "1000 szklanek herbaty" będzie można dowiedzieć się czy można poznawać świat właśnie poprzez ten, wydawałoby się, zwyczajny trunek.

Uczestnicy spotkania powędrują przez Chiny, Indie i Tybet, a nawet do Afryki. Dowiedzą się skąd wzięło się słowo „herbata”, jaką wodą zalewamy zieloną a ile kostek cukru potrzeba na szklaneczkę irańskiej i marokańskiej. Podróżnicy opowiedzą także po co w tybetańskiej herbacie jest masło, jakiej herbaty używają Etiopczycy, po co Marokańczykom mięta i ile kardamonu jest w indyjskim ciaju. Wszystko to w towarzystwie historii, pochodzących z książki "1000 szklanek herbaty" autorstwa Robba Mociąga.

Następnie o godz. 18.30 będzie można wyruszyć do odległych zakątków świata, za pomocą gier planszowych. Podczas niezwykłych warsztatów uczestnicy zagrają w planszówki z Kenii, Maroka, Starożytnego Rzymu, Korei, Islandii, Meksyku, Nowej Zelandii, Indii (3 różne gry!), Bangladeszu, Liberii, Tajlandii i Arabii Saudyjskiej. Nie zabraknie gry z Polski (dokładniej to ze wschodu II Rzeczpospolitej).

Spotkanie w parku to pierwsze z cyklu wydarzeń realizowanych w ramach autorskiego projektu Stowarzyszenia Podróżników "Dalekie i bliskie podróże po literaturze", wyłonionego w konkursie na oddolne inicjatywy mieszkańców.

Realizacja oddolnych inicjatyw mieszkańców stanowi część zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Materiał prasowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku

Wrzesień 2022