inicjatywy 2

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza do udziału w konkursie na inicjatywy lokalne dla mieszkańców Turku. Zgłoś swój pomysł na projekt kulturalno-edukacyjny i zdobądź środki na jego realizację w wysokości do 13000 złotych! W ramach konkursu wybrane będą 3 projekty skierowane do lokalnej społeczności, których łączny koszt realizacji wyniesie aż 35 000 zł.

W konkursie startować mogą osoby indywidualne, grupy formalne i nieformalne oraz organizacje pozarządowe, działające na terenie miasta Turek. Wnioski (formularz dostępny na stronie www.biblioteka.turek.pl) składać można do 10 czerwca, swój pomysł natomiast zrealizować należy w terminie od 1 lipca do 31 października.

Ogłoszony przez bibliotekę konkurs to jeden z elementów Zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, na którego realizację biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Głównymi celami konkursu są: wzmocnienia roli biblioteki jako instytucji kulturotwórczej, wpieranie oddolnych inicjatyw i projektów edukacyjno-animacyjnych, nawiązanie i pogłębienie współpracy z aktywnymi społecznie i kulturalnie mieszkańcami Turku, wspólna realizacja zgłoszonych pomysłów, a przede wszystkim rozwój czytelnictwa.

W konkursie zgłaszać można pomysły wpisujące się w obszar działań edukacyjno-animacyjnych, przede wszystkim aktywizujące młodzież i osoby dorosłe, a także przyczyniające się do rozwoju aktywnego czytelnictwa i uczestnictwa kulturze społeczności lokalnej naszego miasta.

Do zgłaszania swoich pomysłów organizatorzy zapraszają zarówno osoby indywidualne, jak i grupy formalne i nieformalne oraz organizacje pozarządowe działające na terenie Turku. Projekt, którego maksymalna koszt wynosić może aż 13 tysięcy złotych, należy zrealizować w terminie od 1 lipca do 13 października we współpracy z biblioteką. Szczególnie premiowane będą inicjatywy skierowane do osób dorosłych oraz młodzieży.

Ostateczny termin składnia wniosków upływa 10 czerwca.

Szczegółowy regulamin oraz formularz wniosku dostępne są na stronie: http://biblioteka.turek.pl/konkurs-inicjatywy-oddolne/
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z dyrektorką biblioteki Eweliną Derucką (tel. 63 278 51 35 bądź email: dyrektor@biblioteka.turek.pl).

Konkurs jest częścią zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

inicjatywy 1

Wrzesień 2022