przystań

Nie od dziś wiadomo, że Stowarzyszenie Przystań zaskakuje, ale i promuje nasze miasto. Tak było w Krakowie podczas Bizarrocon 2.

-Jestem pod wrażeniem takich imprez, zwłaszcza że nasze „Studio Grozy” brało w tym czynny udział – mówi Jacek Sulkowski ze Stowarzyszenia Przystań.

Tym razem dwóch przedstawicieli, czyli Jarosław Klonowski - autor tekstu oraz Kamil Mączka – wykonawca „Nosferatu".

-Trudno ogarniać własny tekst w tak wspaniałym wykonaniu. Jestem kompletnie niesymetryczny w kwestii ludzi, którzy w jakimś sensie uważam za swój Zespół. Moim skromnym zdaniem robią robotę za 10. Mogę jedynie podziękować Kazimierzowi Kyrczowi za to, że dał nam okazję do stresu, niezliczonych prób i tego, że mogliśmy wystąpić. Kamilowi Mączce za to, że dał radę z tekstem gdy było tak mroczno i zrobił to po mistrzowsku - mówił Jarosław Klonowski zaraz po występie.

Natomiast w sobotę, 7 maja 2022r. cała grupa „Studia Grozy” wystąpiła w roli gościa specjalnego na Festiwalu Grozy i Fantastyki w Łodzi.
-Uczestniczyliśmy w swoistym święcie weirdu - przy pełnej sali! pokazaliśmy drugą część Drogi Zjednoczenia – mówią artyści z Przystani.

Eliza Cisse, Jacek Sulkowski, Di Camillo i Oleksandra Korniiets, dali popis niezwykłych umiejętności aktorskich i talentu, o obraz i dźwięk dbał natomiast Jarek Klonowski.

-Nieskromnie powiem, był to sukces, czy raczej pochodna bardzo ciężkiej pracy i wielu pomysłów wszystkich w Studiu, pochodna wreszcie wspaniałego materiału źródłowego. Później odbyła się jeszcze zajmująca rozmowa z autorem adaptowanej noweli, Wojtek Gunia - mówił Jarosław Klonowski.

Koniecznie trzeba tutaj wspomnieć o wielkiej roli stowarzyszenia Przystań. To właśnie Scena Kameralna i Studio 13 pozwala na wielogodzinne próby. Warunki, a raczej klimat który panuje na Browarnej 13, potęgują chęć do pracy. To właśnie tam pasjonaci realizują swoje pomysły, a jest ich bardzo dużo.

-Moje odczucia? To było zwieńczenie bardzo trudnego i pełnego wyrzeczeń okresu dla wszystkich w Studiu, tym bardziej cieszy tak duże powodzenie tego, zwłaszcza że na widowni zasiedli znawcy i autorytety w dziedzinie opowieści niesamowitej, jak wymieniony już Wojtek, czy Rafal Galfryd Gluchowski i Paweł Mateja – podsumował wydarzenie Jarosław Klonowski.

Materiał prasowy Stowarzyszenia Przystań

Październik 2022