Plakat Mobilna Gra Miejska

Chcesz zdobyć super nagrody - tablet, smartband, słuchawki bezprzewodowe, a przy okazji odkryć ciekawą i nieco zapomnianą historię miasta? Weź udział w mobilnej grze miejskiej „Tajemnica zaginionych wersetów”, której premiera odbędzie się 29 października (piątek). Aby wziąć w niej udział wystarczy w dniu premiery pobrać na swój telefon darmową aplikację ACTION TRACK. O godz. 17.00 na miejscu startu czyli placu obok Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku (ul. 3-go Maja 8) udostępniony zostanie kod QR, który umożliwi rozpoczęcie rozgrywki. Do udziału we wspólnej zabawie zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku wraz z partnerami.

Naszemu miastu grozi prawdziwe niebezpieczeństwo – Nienazwane Przedwieczne Zło próbuje zawłaszczyć je tylko dla siebie. Ocalić nas może tylko poezja. Potrzebny jest jednak bohater, który powstrzyma mroczne siły i odnajdzie echa poetyckich wspomnień zamieszkujące miejskie zakamarki. Tym niezwykłym bohaterem może zostać każdy mieszkaniec Turku, który spróbuje swoich sił w mobilnej grze miejskiej „Tajemnica zaginionych wersetów”. Oprócz świetnej zabawy, organizatorzy gwarantują fantastyczne nagrody dla tych, którzy rozwiązując zadania, zdobędą największą ilość punktów. Na zwycięzców czekają – nowoczesny tablet, smartband, słuchawki bezprzewodowe i rodzinne gry planszowe.
Gra, której premierowa rozgrywka odbędzie się już 29 października, to efekt wielogodzinnych szkoleń i partnerskiej współpracy pomiędzy turkowską biblioteką a zaprzyjaźnionymi jednostkami miejskimi i stowarzyszeniem Przystań. W grze nie zabraknie zagadek, a każdy z uczestników będzie mógł wcielić się w rolę bohatera ratującego miasto. Przemieszczając się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając ulice i docierając do różnych zakamarków, osoby biorące udział w grze, będą musiały rozwiązywać przygotowane dla nich zadania, dotyczące lokalnego ruchu poetyckiego.
Aby wziąć udział w zabawie wystarczy w dniu premiery pobrać na swój telefon darmową aplikację ACTION TRACK. O godz. 17.00 na miejscu startu czyli placu obok Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku (ul. 3-go Maja 8) udostępniony zostanie kod QR, który umożliwi rozpoczęcie rozgrywki.
Tego samego dnia, w godzinach dopołudniowych z „Tajemnicami zaginionych wersetów” zmierzą się uczniowie turkowskich podstawówek w drużynowej rozgrywce szkolnej.
Wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi podczas gali podsumowującej projekt „Poetycki Turek”, 31 października o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Turku.
Regulamin gry oraz zgoda dla osób niepełnoletnich do udziału w rozgrywce znajduje się na stronie www. biblioteka.turek.net.pl. Gra przystosowana jest do osób o specjalnych potrzebach, między innymi organizator zapewnia obecność tłumacza PJM. Wszelkich informacji na temat rozgrywki udzielają pracownicy biblioteki pod numerem 632785134 w.16. lub mailowo biblioteka@turek.net.pl
Gra miejska jest częścią Zadania "Działajmy razem - wielkie rzeczy w małym mieście" ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

Materiał prasowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku