mikrofon scena i ty 20140305 1125227928Do późnych godzin wieczornych odbywał się 6. Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „MIKROFON, SCENA I TY". Szósta edycja festiwalu zgromadziła aż 61 uczestników, którzy rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach wiekowych. Jury miało nie lada kłopot w wytypowaniu zwycięzców w każdej kategorii, ponieważ poziom prezentujących się wokalistów był wysoki i wyrównany.
W kategorii I szkoły podstawowe klasy I – III Jury nagrodziło Nikolę Langowską (I nagroda), i Dominikę Smolińską (II nagroda) z Centrum Kultury w Dobrej oraz Dagmarę Miśko (III nagroda) ze Szkoły Podstawowe w Krwonach. W tej kategorii były też trzy wyróżnienia dla Nikoli Roszak z MGOK w Tukiszkowie, Katarzyny Bryl ze Szkoły Podstawowej w Wyszynie i Tercetu wokalnego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku w składzie Nina Grabara, Oskar Brzostowski, Jakub Świderski.
W drugiej kategorii wiekowej klasy IV – VI główne nagrody otrzymały: Klaudia Gardzieli z Centrum Kultury w Dobrej, Patrycja Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 5, Izabela Walczyńska z GOK we Władysławowie. Natomiast wyróżnienia przypadły: Jakubowi Gajewskiemu z CK w Dobrej, Joannie Knebel ze Szkoły Podstawowej w Kunach i Oliwii Tralewskiej ze Szkoły Podstawowej w Lisewie.
Zwycięzcy w kategorii gimnazja to: Agnieszka Dopieralska z Malanowa, Weronika Matuszak z GOK we Władysławowie i Daria Olas z Gimnazjum nr 1 w Turku. Wyróżnienia trafiły do: Weroniki Krawczyk z Malanowa, Karoliny Augustyniak z MDK w Turku, Estery Graczyk z Gimnazjum nr 1 w Turku. Nagrodą Specjalną Organizatora został wyróżniony tercet w składzie: Daria Olas, Estera Graczyk, Inga Dawicka z Gimnazjum nr 1 w Turku.
Listę nagrodzonych zamykają zwycięzcy w czwartej kategorii tj. szkoły ponadgimnazjalne: w Patrycja Waliszek z Zespołu Szkół Technicznych w Turku, Oliwia Przepierka z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, Aleksandra Szumińska z LO w Turku. Ostatnie w tej kategorii wyróżnienia trafiły do Patrycji Olszewskiej i Sylwii Foryńskiej z LO w Turku.
Poza konkursem, w krótkim recitalu wystąpił Piotr Porębski. W oczekiwaniu na werdykt Jury najmłodsi uczestnicy mogli zrelaksować się malując kolorowanki.
Patronat nad festiwalem objął Burmistrz Miasta Turku. Współorganizatorem było Starostwo Powiatowe.

Grudzień 2022