paris - Kopia

Wystawa PARIS to 40 fotografii francuskiej stolicy autorstwa małżeństwa Timma i Elżbiety Stütz, mieszkańców okolic Szczecina, które od 26 lutego do 10 kwietnia można oglądać w Muzeum Miasta Turku.

„Wystawa PARIS jest pokłosiem naszego miesięcznego pobytu w Paryżu, w 2010 roku. Zarówno Timm jak i ja, od wielu lat interesujemy się fotografią jako sztuką, dlatego też Paryż stał się naszym kolejnym wyzwaniem fotograficznym. Dla nas pobyt w Paryżu i możliwość fotografowania tego, co wydawało nam się interesujące i typowe dla tego miejsca, było ogromnym przeżyciem. Każde miasto, zatem i Paryż, to nie tylko związana z nim historia i zabytki, lecz przede wszystkim pulsujące w nim życie jego mieszkańców. Każdego ranka wychodziliśmy na ulice Paryża w poszukiwaniu ciekawych motywów ukazujących niepowtarzalny gdzie indziej charakter tego miejsca. Mamy nadzieję, że nasze prace fotograficzne przybliżą lub przypomną Państwu atmosferę tego wyjątkowego miasta" – mówi autorka praca, Elżbieta Stütz.

Timm Stütz - urodzony w Dreźnie, ale od ponad trzydziestu lat mieszkający i tworzący w Polsce, jest artystą fotografikiem, publicystą i tłumaczem, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Jego główną inspiracją do własnych poczynań artystycznych jest twórczość Henriego Cartier Bressona. W duchu tego światowej sławy fotografika, stworzył wiele albumów w konwencji czarno-białej, ukazującej współczesne oblicze człowieka w wielu krajach, takich jak: Polska, Niemcy, Francja, Peru, Anglia, Hiszpania, Portugalia i Włochy.

Elżbieta Stütz - artysta fotografik AFIAP, miłośniczka podróży, literatury i zwierząt, preferuje fotografię barwną. Autorka wystaw indywidualnych i uczestniczka zbiorowych prezentacji m.in. w Polsce, Anglii, Malezji, Kanadzie i Hiszpanii. Autorka książek m.in. „PARIS... nie tylko dla zakochanych", „DRESDEN... nie tylko dla królów" i „ROMA ... nie tylko dla bogów".

Wystawa została przygotowana we współpracy z Agencją Zegart. Spotkanie z autorami oraz wernisaż odbędą się 26 lutego (piątek), o godz. 18.00.

paris

sierpień 2017