zajcia dodatkowe w przedszkolu nr 7 7 20170228 2034634133
Zajęcia dodatkowe w Przedszkolu nr 7.W ramach realizacji projektu pn. „Miejsce radości dla małych gości”

logo prijekty ue 1 20170228 1842067855
W Przedszkolu Samorządowym nr 7 im. Misia Uszatka w Turku prowadzone są od 01.10.2016r. zajęcia dodatkowe dla dzieci 3-4-letnich w ramach realizacji projektu pn. „Miejsca radości dla małych gości”, prowadzonych przez Gminę Miejską Turek, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 takie jak;
• zajęcia sportowe z piłką;
• zajęcia logopedyczne;
• zajęcia edukacyjne „Robotyka – Akademia Aktywności i Kreatywności”.

Zajęcia sportowe z piłką

Zajęcia sportowe dla dzieci to doskonały sposób, by wcielić w życie powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Nie istnieje gotowa recepta na zapewnienie dziecku łatwego startu w dorosłe życie. Istnieje natomiast recepta, jak zapewnić dziecku prawidłowy i harmonijny rozwój. Dzieci są bardzo podatne na kształtowanie się nawyków niezbędnych dla zdrowia, właściwego rozwoju, sprawności fizycznej i zdolności ruchowych. Dlatego w Przedszkolu Samorządowym nr 7 im. Misia Uszatka odbywają się zajęcia sportowe z piłką prowadzone przez Pana Ariela Więcławka. Maluchy poprzez zajęcia sportowe zachęcane są do rozwoju ruchowego, dzięki czemu nie tylko opanowują zdolności koordynacyjne, rozwijają pamięć, ćwiczą wytrzymałość, ale również budują pewność siebie, uczą się stawiać czoła wyzwaniom, czerpią radość i wzmacniają swoje zdrowie fizyczne. Aktywność fizyczna to także doskonała okazja do pozbycia się nadmiaru energii u bardzo ruchliwych dzieci. Zajęcia sportowe uczą dzieci współpracy z innymi, organizowania zadań w grupie.

Zajęcia logopedyczne

Prawidłowy rozwój mowy jest warunkiem właściwego rozwoju poznawczego, społecznego i emocjonalnego dziecka. Dlatego tak ważne jest wspieranie rozwoju mowy dziecka już od najwcześniejszych chwil jego życia. Zdolność nawiązywania relacji z otoczeniem jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Nieprawidłowa, niewyraźna mowa, ubogi zasób słownictwa to częste przyczyny trudności szkolnych i niepowodzeń w kontaktach rówieśniczych. Zaburzenia w rozwoju mowy wpływają niekorzystnie na poczucie własnej wartości i kształtowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby. Terapia logopedyczna ma na celu usprawnienie funkcji komunikacyjnej poprzez stopniowe korygowanie zakłóceń występujących podczas porozumiewania się. Poprzedzona jest wywiadem, obserwacją oraz przeprowadzeniem specjalistycznych testów. Na tej podstawie logopeda stawia diagnozę, opracowuje program usprawniania oraz udziela porad i wskazówek rodzicom do pracy z dzieckiem w domu. Właśnie taką terapią logopedyczną dla młodszych dzieci zajmuje się w Przedszkolu Samorządowym nr 7 im. Misia Uszatka w Turku Pani Magdalena Pikuła.

Zajęcia edukacyjne „Robotyka – Akademia Aktywności i Kreatywności”

W Przedszkolu Samorządowym nr 7 im. Misia Uszatka w Turku dla najmłodszych dzieci prowadzone są przez firmę Rainbow Pana Jakuba Paruszewskiego. To zajęcia twórczego i kreatywnego myślenia dla najmłodszych dzieci, które uwielbiają klocki LEGO DUPLO. Podczas zajęć prowadzący uczą dzieci budować, konstruować, rozwijać własną wyobraźnię oraz inspirują dzieci do realizowania własnych pomysłów.
Przedszkolacy pod okiem instruktorów budują, poruszając swoją wyobraźnię wspaniałe budowle w klocków. Taki sposób prowadzenia zajęć pozwala prowadzącym na dotarcie do dzieci poprzez zmysły wzroku, słuchu i dotyku.
Poprzez uczestnictwo w tych zajęciach dzieci:
• rozwijają pamięć oraz myślenie abstrakcyjne i logiczne rozumowanie,
• rozwijają zdolności i zainteresowania z zakresu konstruowania i rozwiązywania problemów,
• dostrzegają prawidłowości tworzenia w otaczającym świecie,
• rozwijają zdolność wizualno-przestrzenną,
• rozwijają umiejętności działania i pracy w zespole,
• rozbudzają w sobie pasję poznawania świata.

maj 2017