z szacunkiem do pracy miejskich nauczycieli 8 20161014 1613300396
W Szkole Podstawowej nr 5 w Turku miały miejsce dzisiaj, tj. 14 października 2016 r. główne miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji nauczyciele i pracownicy turkowskiej oświaty zostali uhonorowani nagrodami i wyróżnieniami.

Zebranych powitała Zdzisława Kośla, dyrektor „Piątki” – gospodarz uroczystości. Tuż za nią głos zabrał burmistrz Romuald Antosik, który wyraził słowa podziękowania dla wszystkich nauczycieli, pracowników przedszkoli i szkół za codzienną pracę, poświęcenie i serce wkładane każdego dnia w wychowanie młodych pokoleń oraz wyraził głęboki szacunek dla zawodu nauczyciela. Poruszył również temat planowanej przez rząd reformy oświaty:
-Planowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej reforma szkolnictwa wymaga mądrych i rozważnych przygotowań. Dlatego podjęliśmy działania zmierzające do przygotowania turkowskiej oświaty na mające nastąpić zmiany. Wiemy, jak zoptymalizować wydatki, aby przedszkola i szkoły w Turku weszły w nowy system ze spokojem. Wszelkie działania podejmowane będą wspólnie z dyrektorami placówek oświatowych oraz z nauczycielami i ich reprezentantami. Decyzje nie będą zapadały bez udziału najbardziej zainteresowanych, przedstawicieli oświaty. Wspólnie, nieustannie będziemy dążyć do tego, aby oświata w Turku była na jak najwyższym poziomie, przy optymalnym wykorzystaniu posiadanych środków.

Burmistrz pogratulował też wszystkim wyróżnionym nauczycielom:
-Wiem, że w szkołach, których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Turek, nie brakuje nauczycieli wybitnych, o szczególnych predyspozycjach, pełniących w życiu swoich uczniów rolę autorytetów i przewodników, organizatorów życia i działania zbiorowego ucznia. Wielu z nich właśnie dzisiaj odbierze wyróżnienia. Jesteście zdolni do autentycznej współpracy z dziećmi i młodzieżą, w atmosferze prawdziwej życzliwości. Z okazji dzisiejszego święta wszystkim Państwu wyrażam swoją wdzięczność za zaangażowanie i codzienny trud.

Odznakami Honorowymi „Za Zasługi dla Miasta Turku” wyróżnieni zostali: Katarzyna Bednarek, Renata Bąk i Aneta Jasnowska z Gimnazjum nr 1; Violetta Milczarek z Przedszkola Samorządowego nr 5; Izabela Kołodziejczak, Ewa Jaromirska i Zdzisława Stasiak z Przedszkola Samorządowego nr 7; Elżbieta Bonczysta-Stefaniak z Przedszkola Samorządowego nr 3; Ewa Kordzińska i Przemysław Grąbkowski z Gimnazjum nr 1; Ewa Czupryńska z Przedszkola Samorządowego nr 4; Agnieszka Rajczyk, Małgorzata Kaczkowska i Krystyna Jońska z Gimnazjum nr 2; Hanna Baran ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Dagmara Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Burmistrz Miasta Turek przyznał specjalne nagrody dla 17 pedagogów. Nagrody Burmistrza otrzymali: Barbara Krzyżostaniak z Przedszkola Samorządowego Nr 3, Alicja Wojdak i Arleta Pakuła z Przedszkola Samorządowego Nr 4, Aleksandra Zubrzycka z Przedszkola Samorządowego Nr 5, Magdalena Wierucka z Przedszkola Samorządowego Nr 6, Elżbieta Mielczarek z Przedszkola Samorządowego Nr 7, Katarzyna Śliwińska z Przedszkola Samorządowego Nr 8, Grażyna Przysło i Elżbieta Nowak ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Barbara Kaczmarek i Jolanta Osińska ze Szkoły Podstawowej Nr 4, Dawid Szymanowski, Sylwia Drzewiecka i Mariola Frątczak ze Szkoły Podstawowej Nr 5, Małgorzata Bulska i Katarzyna Szymańska z Gimnazjum Nr 1 oraz Katarzyna Orłowska z Gimnazjum Nr 2.

Ponadto wręczone zostały także listy gratulacyjne dla nauczycieli miejskich szkół, który kandydują do nagród resortowych. Są to: Katarzyna Włodarczyk z Gimnazjum nr 2 (Srebrny Medal za Długoletnią Służbę), Katarzyna Orłowska z Gimnazjum nr 2 (Brązowy Medal za Długoletnią Służbę), Beata Grzelka z Gimnazjum nr 1 (Brązowy Krzyż Zasługi), Jolanta Pańczyk-Semba z Gimnazjum nr 1 (Medal Komisji Edukacji Narodowej), Małgorzata Kałabun z Gimnazjum nr 2 (Złoty Medal za Długoletnią Służbę) oraz Barbara Wojtkowska z Gimnazjum nr 2 (Złoty Medal za Długoletnią Służbę).

W części artystycznej wystąpiły utalentowane dzieci z klas od pierwszej do szóstej Szkoły Podstawowej nr 5, które zaprezentowały satyrycznie przerysowane postacie nauczycieli, oraz tańce i piosenki. Wszyscy nagrodzili dzieciaki gromki brawami.

maj 2017