g2 -miniat
Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku przystąpiło do konkursów na realizację programów i projektów rządowych w nowym roku szkolnym 2016/2017.

Projekt: „Odkrywczo, eksperymentalnie i aktywnie”, którego celem jest wdrożenie nowej jakości nauczania i kształtowania postaw młodzieży gimnazjalnej. Dotyczy on realizacji dodatkowych zajęć edukacyjnych dla uczniów.

Szkoła przystąpiła do następujących programów i konkursów:
-„Bezpieczna i przyjazna szkoła” - głównym celem programu jest zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenie przyjaznego środowiska w szkołach. W programie przyjęto cele szczegółowe dotyczące: kreowania zdrowego, bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkoły i placówki, zapobiegania problemom i zachowaniom problemowym dzieci i młodzieży oraz promowania zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.
-W celu podniesienia rangi zawodu nauczyciela oraz wizerunku szkół w Wielkopolsce Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkursy o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku. Celem konkursu o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku jest wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina. Zaś celem konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku jest uhonorowanie nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, kształcących i wychowujących dzieci i młodzież poprzez rozwijanie u nich poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego, pielęgnujących patriotyzm regionalny, dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań.

Programy opracowywane zostały przy współpracy z organem prowadzącym, czyli Gminą Miejską Turek.

marzec 2017